tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Przerejestrowanie motocykla i samochodu przez mObywatel. Minister cyfryzacji ogłosił kolejną nowość
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Przerejestrowanie motocykla i samochodu przez mObywatel. Minister cyfryzacji ogłosił kolejną nowość

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.01.25, 10:07 Drukuj

W ostatnich latach aplikacja mObywatel zyskała sporo udogodnień dla kierowców i właścicieli pojazdów. Kolejne nadejdą już wkrótce. Obok zapowiedzianego wcześniej modułu Stłuczka pojawi się jeszcze jedno ułatwienie, które pozwoli zaoszczędzić czas spędzony w kolejkach w wydziałach komunikacji.

Minister cyfryzacji, Krzysztof Gawkowski był gościem Studia PAP. Podczas rozmowy zapowiedział wprowadzenie kolejnego modułu do aplikacji mObywatel. Tym razem ułatwienie miałoby dotyczyć procedury przerejestrowania pojazdu. Obecne przepisy pozwalają nowym właścicielom używanych pojazdów zarejestrowanych w kraju na zachowanie poprzedniego numeru rejestracyjnego bez względu na to, w jakim mieście był on zarejestrowany dotychczas, ale nadal jest wymagana wizyta w urzędzie, żeby złożyć dokumenty i dokonać opłat.

NAS Analytics TAG

Gawkowski zapowiedział, że wśród pomysłów na nowe moduły aplikacji mObywatel pojawiła się możliwość zdalnego przerejestrowania pojazdu używanego, który jest już zarejestrowany na terytorium Polski. Nowy minister cyfryzacji nie podał jednak nawet przybliżonego terminu wprowadzenia takiej usługi. Wiadomo, że miałaby trafić do mObywatela w trakcie obecnej kadencji sejmu. Dodał też, że w ministerstwie trwają rozmowy na temat innych modułów i jest przygotowywany spis usług, które potencjalnie mogą zostać wprowadzone do aplikacji.

Według nowych przepisów nabywca używanego pojazdu ma 30 dni na jego przerejestrowanie. Jeżeli tego nie zrobi, to zapłaci 500 zł, jeśli pojazd został kupiony na użytek własny. Po upływie kolejnych 180 dni kara będzie wynosiła 1 tys. zł. Przedsiębiorcy będą mieli 90 dni na rejestrację, a kara ma wynosić 1 tys. zł. Po upływie 180 dni kara wzrośnie do 2 tys. zł. Z kolei sprzedający ma 30 dni na zgłoszenie zbycia pojazdu pod groźbą kary 250 zł.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę