tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Prowadzenie pojazdów pod wpływem narkotyków w Niemczech. Policja popiera zwiększenie limitu THC u kierowców
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Prowadzenie pojazdów pod wpływem narkotyków w Niemczech. Policja popiera zwiększenie limitu THC u kierowców

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.04.02, 09:39 Drukuj

Bundestag przyjął ustawę o częściowej legalizacji marihuany. Zgodnie z nią osoby dorosłe w Niemczech będą mogły legalnie posiadać i uprawiać marihuanę. To z kolei prowadzi do kwestii zmiany dopuszczalnych limitów THC we krwi kierowców. Pojawiły się już pierwsze propozycje w tej sprawie i na dodatek mają poparcie policji.

Zgodnie z nowym prawem, od 1 kwietnia w Niemczech będzie obowiązywać prawo, które zezwala dorosłym na posiadanie i uprawę marihuany do celów rekreacyjnych. Osoby które ukończyły 18 lat, będą mogły legalnie posiadać i przenosić 25 g cannabis pod warunkiem, że narkotyki będą przeznaczone na użytek własny. Dozwolone będzie również posiadanie maksymalnie 3 roślin i 50 g suszu.

NAS Analytics TAG

Na tym jednak nie koniec zmian, ponieważ od 1 lipca hodowla będzie dozwolona dla wspólnot liczących do 500 członków. Wspólnoty będą mogły rozprowadzać cannabis we własnym gronie.

Te zmiany sprawią, że policja częściej będzie trafiać na kierowców, którzy prowadzą pojazdy pod wpływem THC. Eksperci z ADAC już zaproponowali swoje rozwiązanie i limit miałby wynosić 3,5 nanograma THC na mililitr surowicy krwi. Pomysł poparli członkowie związku zawodowego policjantów i rzeczniczka grupy parlamentarnej FDP ds. polityki narkotykowej, Kristine Lütke. Obecnie limit w Niemczech wynosi 1 nanogram THC na mililitr surowicy krwi.

Jak wygląda sytuacja w innych krajach? W Holandii limity wynoszą 3 nanogramy THC we krwi lub 5 nanogramów THC w surowicy. W Polsce limit THC we krwi to 2 nanogramy. Najostrzej wyglądają przepisy w Słowenii, gdzie limit wynosi 0,3 nanograma THC na mililitr surowicy. Na razie nie wiadomo, jaki będzie ostateczny kształt niemieckich przepisów i kiedy miałyby wejść w życie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę