tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ośmiolatek z Polski zwycięża w wyścigu serii Mistrzostw Hiszpanii - Copa de España de MiniVelocidad
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Ośmiolatek z Polski zwycięża w wyścigu serii Mistrzostw Hiszpanii - Copa de España de MiniVelocidad

Autor: Informacja prasowa 2023.09.05, 11:46 Drukuj

W ostatniej rundzie Copa de España de MiniVelocidad , odbywającej się na torze Kartodromo Internacional Lucas Guerrero, 8-letni Witek Kupczyński zwycięża w pierwszym wyścigu w kategorii MiniGP 110 - motocykli o pojemności 110cm3.

Od początku sobotnich treningów Witek dobrze czuł się na motocyklu i kręcił dobre czasy. Na torze w Chiva był drugi raz w swoim życiu, a pierwszy na motocyklu Ohvale 110. W trzech sesjach treningowych udało się dobrać odpowiednie ustawienia, dzięki czemu w kwalifikacjach uzyskał 9. czas w mocnej stawce 19 motocykli w tej kategorii.

NAS Analytics TAG

W niedzielę nad ranem przeszła przez tor burza. Do pierwszego wyścigu nawierzchnia toru ciągle była mokra z delikatnie pokazującą się suchą nitką. Witek do wyścigu ustawił się na oponach typu slick. Już po dwóch okrążeniach widać, że tempo Witka w tym wyścigu jest wyśmienite. Kolejno dogania i wyprzedza wszystkich zawodników, aż do pozycji numer 1. Dojeżdża do mety z bezpieczną czterosekundową przewagą. Osiąga swój największy sukces i spełnia jedno z wielu motocyklowych marzeń.

W drugim wyścigu również tempo od samego początku jest bardzo dobre. Po kilku okrążeniach Witek walczy o drugą pozycję. Emocje biorą jednak górę i wkradają się błędy - ostatecznie mija flagę w szachownicę na szóstym miejscu. Już po finiszu okazało się, że motocykl Witka uległ drobnej awarii i w trakcie drugiego wyścigu pękł uszczelniacz w przednim zawieszeniu, co nie pomagało.

W klasyfikacji generalnej Witek zajął w 2023 roku dziewiąte miejsce wśród 24 zawodników, biorąc udział w trzech z czterech odbywających się rund.

Warty odnotowania jest również super dobry występ starszego o 2 lata brata - Andrzeja. Na motocyklu Moto5 o pojemości 250 cm3 zajmuje odpowiednio 2 i 3 miejsce w swojej kategorii powtarzając swój najlepszy wynik z początku sezonu.

Jeżeli chcecie na bieżąco ślecdzić postępy braci Kupczyńśkich zapraszamy na Facebook lub Instagram - warto. 

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na górę