tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Oglądając ten filmik spociłem się jak mysz. Nie powiem wam, jak to się skończyło. To trzeba zobaczyć, żeby uwierzyć
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
 
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Oglądając ten filmik spociłem się jak mysz. Nie powiem wam, jak to się skończyło. To trzeba zobaczyć, żeby uwierzyć

Autor: Andrzej Sitek 2024.05.22, 10:41 1 Drukuj

Po co komu samobalansujące motocykle? Ten facet osiągnął wszystko w temacie równowagi na jednośladzie.

Ograniczenia motoroweru wynikające z niewielkich gabarytów, małej mocy i niskiej prędkości maksymalnej okazały się chyba zaletami w przypadku próby transportu tej komody. Oczywiście, pomijając niewielkie rozmiary jednośladu, płaska kanapa i brak sprzęgła bez wątpienia ułatwiły zadanie panu kierownikowi.

NAS Analytics TAG

Nie wiem, jak Wam, ale dla mnie sprawa musiała skończyć się w jedyny oczywisty sposób, szczególnie kiedy zobaczyłem te liche sznurki, brak jakiegokolwiek mocowania na motorowerze i nieporadne ruchy kierowcy, próbującego jakoś uchwycić jedną ręką siatkę z linek. To po prostu nie mogło się udać!

A jednak! Nie znajdziecie już dzisiaj lepszego magika. Swoją drogą, umiejętność balansowania motocyklem jest niezbędna każdemu motocykliście, a szczególnie osobom, które chcą jeździć w terenie. W tym przypadku najpierw należy uczyć się wychylać jednoślad na równym podłożu, a dopiero potem przejść do wykorzystania postawy ciała do kontrolowania motocykla na nierównych powierzchniach, w celu uzyskania optymalnej równowagi. Ćwiczenia równowagi można rozpocząć w domu, a następnie rozszerzyć je na jazdę w terenie.

Jak początkujący kierowca może nauczyć się utrzymywać równowagę na motocyklu?

Punkt równowagi motocykla to miejsce, w którym motocykl może samodzielnie pozostać w pozycji pionowej. Aby poznać punkt równowagi motocykla, można wypróbować kilka ćwiczeń. Jeśli ich nie znacie, to przedstawiam krótką listę. Oczywiście, to tylko ćwiczenia podstawowe.

Ćwiczenie równowagi 1 - spacer wokół motocykla
Przy wyłączonym silniku stań po lewej stronie i podnieś boczną podpórkę, trzymając rower obiema rękami. Powoli obejdź jednoślad dookoła, nadal zmieniając pozycje rąk, aby utrzymać maszynę w pozycji pionowej. Nie zmieniaj pozycji, dopóki nie upewnisz się, że motocykl jest zrównoważony. Po wykonaniu pełnego obrotu o 360 stopni wokół pojazdu opuść podpórkę boczną.

Ćwiczenie równowagi 2 - równowaga w pozycji siedzącej
Usiądź na motocyklu z wyłączonym silnikiem. Podnieś podstawkę boczną i umieść prawą stopę na prawym podnóżku. Teraz umieść lewą stopę na lewym podnóżku i spróbuj utrzymać równowagę. Gdy stracisz równowagę, dotknij ziemi jedną stopą i spróbuj ponownie. Staraj się utrzymać równowagę z obiema stopami na podnóżkach przez dłuższy czas przy każdej próbie.

Ćwiczenie równowagi 3 - równowaga w pozycji stojącej
Usiądź na motocyklu z wyłączonym silnikiem. Podnieś podstawkę boczną i umieść prawą stopę na prawym podnóżku. Teraz wstań, przenosząc lewą stopę na lewy podnóżek. Po utracie równowagi wróć do pozycji siedzącej z obiema stopami na ziemi i spróbuj ponownie. Próbuj utrzymać równowagę, stojąc z obiema stopami na podnóżkach przez dłuższy czas przy każdej próbie.

Te ćwiczenia równowagi umożliwiają naukę oraz zrozumienie, kiedy i w jaki sposób wymagane jest określone zachowanie motocyklisty, aby pojazd pozostał zrównoważony i wyprostowany. To zrozumienie opłaci się dziesięciokrotnie na szlaku, na którym teren nieustannie tworzy gotowe scenariusze utraty równowagi dla motocykla i kierowcy.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę