tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle Triumph Tiger 1200 na rok modelowy 2024. Niewielkie zmiany, ktre mog zrobi du rnic
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykle Triumph Tiger 1200 na rok modelowy 2024. Niewielkie zmiany, ktre mog zrobi du rnic

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.02.15, 15:08 Drukuj

Triumph zaprezentował zmiany w rodzinie Tiger 1200 na rok modelowy 2024. Choć nie są one drastyczne i mówimy tu raczej o ewolucji, to według zapowiedzi producenta różnice mogą być mocno odczuwalne. Motocykle będą teraz jeszcze bardziej przyjazne dla użytkownika i jeszcze lepiej sprawdzą się na długich dystansach.

Jakie zmiany pojawiły się w rodzinie Tiger 1200? Na pierwszy ogień poszedł silnik. Zmiany w wale korbowym, wirniku alternatora i wałku balansowym mają zwiększyć bezwładność silnika. Przełoży się to na więcej momentu obrotowego przy niskich obrotach i zwiększenie płynności odczuwalne szczególnie przy niskich prędkościach. Wprowadzono też zmiany w konstrukcji sprzęgła, które mają sprawić, że wrzucanie pierwszego biegu będzie płynniejsze. Zmienione ustawienia wyważenia powinny sprawić, że całodzienna jazda stanie się jeszcze przyjemniejsza.

NAS Analytics TAG

Zmiany objęły też ergonomię. Amortyzowana kierownica i risery trafią do modeli GT Pro i Rally Pro. Siedzenie kierowcy ma bardziej płaski profil, a akcesoryjne siedzenie obniżające wysokość siedziska o 20 mm ma zapewniać większy komfort za sprawą przeprojektowanej konstrukcji. Klamka sprzęgła została wydłużona. W modelach GT Pro i GT Explorer podnóżki będą mocowane wyżej, co umożliwi pokonywanie zakrętów w większym złożeniu. Nowa funkcja Aktywnej Redukcji Napięcia Wstępnego pozwala zmniejszyć napięcie wstępne tylnego zawieszenia podczas zwalniania i zatrzymania. Aktywuje się ją poprzez naciśnięcie i przytrzymanie przez sekundę przycisku "Home".

Triumph Tiger 1200 GT Pro i GT Explorer zyskają nowe malowanie Carnival Red. Tiger 1200 Rally Pro i Rally Explorer będą dostępne w nowych malowaniach Matt Sandstorm i Jet Black oraz w dotychczasowym Matt Khaki. Motocykle z rodziny Tiger 1200 na rok modelowy 2024 powinny pojawić się w salonach już w marcu.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr