tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoMikołaje Kraków 2022. Mikołaje i Śnieżynki pojechali na motocyklach w szczytnym celu [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MotoMikołaje Kraków 2022. Mikołaje i Śnieżynki pojechali na motocyklach w szczytnym celu [VIDEO]

Autor: Dan Widło 2022.12.08, 11:26 Drukuj

MotoMikołaje to już tradycja, którą zainicjowała grupka krakowskich motocyklistów 17 lat temu. Pomimo zakończonego sezonu, chcieli przewietrzyć maszyny i zrobić coś ciekawego przed świętami. Nie trzeba było im wiele mówić. Przygotowali stroje Mikołajów i Śnieżynek, ozdobili świątecznie motocykle i ruszyli na krakowskie ulice. Oczywiście nie ma przejażdżki bez odwiedzin na krakowskim Rynku, także pojawili się i tam, a przy okazji, jak przystało na Mikołajów, obdarowali napotkanych ludzi słodkościami. Inicjatywa ta z roku na rok się powiększała, przy okazji przedostając się do innych miast w Polsce. W tej chwili jest to największa charytatywna impreza motocyklowa w naszym kraju.

Advertisement
NAS Analytics TAG

4 grudnia po raz kolejny MotoMikołaje odwiedzili małych pacjentów z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie (Prokocim). Zanim jednak dotarli na miejsce pokonali spory odcinek ulicami Krakowa. W tym roku pogoda była wyjątkowo łaskawa. Temperatura w granicach 3-5 stopni Celsjusza oraz brak opadów sprawiły, że został pobity zeszłoroczny rekord frekwencji. Jak dowiedziałem się z oficjalnych źródeł w tym roku w paradzie MotoMikołajów wzięło udział około 600 motocykli oraz 4 quady. Osobiście byłem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu z jakim całość została zorganizowana. Zorganizowanie przejazdu tak dużej liczby motocykli przez jedną z największych aglomeracji w Polsce było sporym wyzwaniem, ale jak mogłem się przekonać na własnej skórze nie ma rzeczy niemożliwych. W akcję zaangażowana była Policja, Straż Pożarna oraz sami motocykliści.

W pewnym momencie impreza rozrosłą się do tak dużych rozmiarów, że powstał zespół organizacyjny MMK TEAM, który na chwilę obecną liczy 9 osób, i w tym składzie działa.  MMK TEAM 3 lata temu połączył siły z klubem motocyklowym "Rebels of Road MC", który jest wielkim wsparciem pod każdym względem. Współpraca zaczęła się przy MotoMikołajach, podczas których odbyła się zbiórki krwi, a obecnie razem organizują też drugą ważną dla motocyklistów imprezę, czyli Motoserce. Jak widzicie zespół się powiększa, bo przecież razem można zdziałać więcej.

To w tym roku po raz pierwszy MotoMikołaje weszli na oddziały dziecięce. Sprawiło to ogromną radość dzieciakom, które na co dzień zmagają się z ciężkimi chorobami. Atrakcji było bardzo dużo. Jedną z nich był zjazd Mikołajów alpinistów z dachu szpitala. Prof. Mikołaj Spodaryk powiedział, że będzie walczył o to, żeby rondo, na którym staliśmy w Szpitalu im. J. Babińskiego w Krakowie nazwać rondem Motomikołajów. W tym roku po raz pierwszy uruchomione zostały puszki, do których podczas całej uroczystości można było wrzucać datki. Poza tym w dalszym ciągu prowadzona jest zrzutka oraz sprzedaż cegiełek. Zgromadzone w ten sposób środki, przeznaczone zostaną na zakup niezbędnych rzeczy oraz drobny sprzęt medyczny, a jeśli się uda to i ten większy (termometry, pulsoksymetry, pompy dojelitowe, itp.). Potrzeby są ogromne, ale jak już pokazaliście nieraz jako MotoMikołaje razem możemy naprawdę zdziałać dużo dobrego!

Advertisement
NAS Analytics TAG

Na zakończenie uroczystości uczestnicy udali się pod M&M Motocykle, gdzie czekał na nich drobny poczęstunek oraz konkursy z nagrodami. W sumie przygotowano 60 kg kiełbasy, 50 l barszczu, 55 bochenków chleba, ale przecież nie o to chodzi. Najważniejsza jest chęć pomagania i niesienia radości innym.

Udział w tej uroczystości jest czymś magicznym. Aż wstyd się przyznać, że była to moja pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wizyta na MotoMikołajach. Atmosfera, poczucie wspólnoty i chęci niesienia pomocy dzieciakom jest wyczuwalne już z daleka. A życzliwość i uśmiechy ludzi machających do nas podczas przejazdu ulicami Krakowa sprawiają, że nawet gdy jest zimno od razu robi się cieplej. Do zobaczenia za rok!

Advertisement
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
Advertisement
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę