tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Moduł "Stłuczka" w aplikacji mObywatel z pierwszymi szczegółami. Kiedy się pojawi i jak będzie działać?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Moduł "Stłuczka" w aplikacji mObywatel z pierwszymi szczegółami. Kiedy się pojawi i jak będzie działać?

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.02.21, 19:46 Drukuj

W połowie stycznia pojawiła się informacja na temat wprowadzenia do aplikacji mObywatel modułu pozwalającego wypełnić oświadczenie sprawcy kolizji. Dzięki temu kierowcy unikną stresujących sytuacji, w których dochodzi do zdarzenia drogowego i nikt nie ma gotowego formularza i długopisu. Teraz pojawiły się kolejne szczegóły dotyczące nowego modułu.

Podczas "Porannej rozmowy w FMR FM" wiceminister cyfryzacji. Michał Gramatyka zdradził pierwsze szczegóły dotyczące nowego modułu, który ułatwi postępowanie w razie kolizji. Ministerstwo planuje połączyć moduł z systemami towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu od razu po wysłaniu oświadczenia zostanie uruchomiona procedura likwidacji szkody.

NAS Analytics TAG

Kiedy nowy moduł może pojawić się w aplikacji mObywatel? Wiceminister zdradził, że może to nastąpić już w drugiej połowie bieżącego roku. Obecnie trwają już prace, których celem jest stworzenie wspólnego formularza, który będzie honorowany przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Nowy moduł nie tylko ułatwi spisanie oświadczenia, ale również potwierdzenie danych uczestników kolizji. Od razu będzie wiadomo, czy np. mają ważne prawo jazdy.

Moduł "Stłuczka" nie jest jedyną nowością, jaką zapowiedziało ministerstwo cyfryzacji. Pod koniec stycznia minister cyfryzacji, Krzysztof Gawkowski powiedział, że trwają prace nad wprowadzeniem modułu rejestracji pojazdów. Dzięki temu nie trzeba będzie odwiedzać wydziału komunikacji. Przerejestrowanie pojazdu byłoby możliwe tylko w przypadku używanych pojazdów zarejestrowanych na terytorium Polski.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę