tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Metzeler ROADTEC 02 to sportowa opona turystyczna. Maksymalnie bezpieczna dla motocyklisty i przyjazna dla środowiska
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Metzeler ROADTEC 02 to sportowa opona turystyczna. Maksymalnie bezpieczna dla motocyklisty i przyjazna dla środowiska

Autor: Materiał partnera 2024.04.15, 13:04 Drukuj

Metzeler prezentuje nową oponę ROADTEC 02, która jest doskonałym połączeniem technologii oraz zrównoważonego rozwoju i łączy najnowsze innowacje marki, a także na nowo ustawia poprzeczkę w segmencie opon sportowo-turystycznych. To pierwsza opona z bieżnikiem DYNATREAD, który dopasowuje się do stylu jazdy.

Opatentowany przez Metzeler bieżnik DYNATREAD dostosowuje się do zachowania kierującego - od jazdy sportowo-turystycznej po typowo sportową. Można go określić jako osobną kategorię "Super-Sport-Touring". Opona ROADTEC 02 w ponad 43 proc. została wykonana z materiałów naturalnych lub pochodzących z recyklingu, co zostało potwierdzone przez Bureau Veritas. Tego typu materiały oferują doskonałe osiągi podczas jazdy.

Nowa opona jest dedykowana dla tych, którzy mają motocykle Sport Touring, Naked, Crossover, Adventure, ale także dla posiadaczy motocykli Supersport, którzy szukają opony turystycznej ze sportowymi osiągami, wysoką wytrzymałością i zapewniającej bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni.

DYNATREAD to opatentowana technologia, która dosłownie oznacza adaptacyjny bieżnik, który dostosowuje się do różnych stylów jazdy oraz warunków. Podczas jazdy turystycznej lub na mokrej nawierzchni, długie rowki łatwo odprowadzają wodę i pozwalają oponie szybko się nagrzać, co przekłada się na zwiększoną przyczepność. To cechy typowe dla opon sportowo-turystycznych. Jeżeli jednak motocyklista woli bardziej sportową jazdę, w suchych warunkach, rowki częściowo się zamykają, co zwiększa przyczepność i stabilizuje ranty, a to zbliża ją do opony sportowej. Przednia i tylna opona mają taki sam bieżnik, żeby zagwarantować adaptacyjne zachowanie na obu osiach.

Wzór bieżnika nowej opony ROADTEC 02 jest inspirowany oponą SPORTEC M9 RR i czerpie inspirację z greckiej litery π. W porównaniu z ROADTEC 01 SE bieżnik w ROADTEC 02 zapewnia większą powierzchnię styku, co gwarantuje gładszą i bardziej precyzyjną jazdę. Zmniejszenie obecności rowków poprawia komfort akustyczny.

ROADTEC 02 to także poprawiona przyczepność na mokrej nawierzchni. Przednia opona jest w pełni wykonana z krzemionki, a w tylnej krzemionki użyto w 100 proc. w bocznych częściach, centralna zawiera ponad 80 proc. tego materiału. To pozwala stworzyć najlepszy balans pomiędzy przyczepnością i stabilnością termalną. Tylne opony mają podwójną mieszankę, gdzie sekcja centralna zajmuje ok. 20 proc. opony, a sekcje boczne - 80 proc. i są równo podzielone. Zastosowanie różnych żywic zmiękczających różnicuje sztywność tylnych mieszanek i jednocześnie zapewnia stabilność przy dużych prędkościach, przyczepność w złożeniu oraz bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni.

Opona ROADTEC 02 została w ponad 43 proc. wykonana z materiałów naturalnych i pochodzących z recyklingu. Lata badań i testowania nowych materiałów oraz uważny wybór dostawców sprawił, że opona została certyfikowana przez Bureau Veritas, światowego lidera w certyfikacji jakości, przyjazności dla środowiska, zdrowia i odpowiedzialności społecznej zgodnymi ze standardem ISO 14021. To pierwsza linia produktów Metzeler, która ma wysoki poziom materiałów przyjaznych dla środowiska i została certyfikowana według standardu ISO 14021, a także jest produkowana w fabrykach z certyfikatem ISCC+.

Opona Metzeler ROADTEC 02 jest dostępna w 4 rozmiarach dla przodu i aż 8 dla tyłu, w tym w wersji dla dużych motocykli turystycznych.


Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę