tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ładowanie elektryków za darmo. W Anglii ruszył pierwszy system V2G
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ładowanie elektryków za darmo. W Anglii ruszył pierwszy system V2G

Autor: Andrzej Sitek 2024.02.21, 10:32 Drukuj

Jak zagwarantować przewagę branży pojazdów elektrycznych? Nowa metoda jest doskonale znana właścicielom fotowoltaiki. Chodzi o wariant systemu on-grid, który w skrócie polega na tym, że nadwyżka energii elektrycznej jest oddawana do sieci energetycznej. Co z tego mieliby właściciele pojazdów na prąd?

Brytyjska firma Octopus Energy uruchomiła pierwszą w Zjednoczonym Królestwie taryfę vehicle-to-grid, gwarantującą bezpłatne ładowanie dla właścicieli pojazdów elektrycznych, którzy sprzedają energię z akumulatorów swoich e-pojazdów z powrotem do sieci - w godzinach szczytu.

NAS Analytics TAG

Według Octopus Energy taryfa Power Pack pozwoli zaoszczędzić właścicielom pojazdów elektrycznych, którzy przejeżdżają ok. 16 tys. km rocznie ponad 850 funtów (ok. 4300 zł). I to w każdym roku eksploatacji.

Vehicle-to-grid (V2G) lub ładowanie dwukierunkowe od dawna postrzegane jest jako technologia, która może pomóc w zrównoważeniu sieci energetycznych poprzez wykorzystanie milionów pojazdów elektrycznych jako akumulatorów na kołach, które dostarczałyby energię z powrotem do sieci, gdy jest ona najbardziej potrzebna.

Inna rzecz, że jak dotąd powstało niewiele modeli elektrycznych, które są zdolne do dwukierunkowego ładowania, chociaż producenci są gotowi do wdrożenia tego systemu w szerszym zakresie.

Jakie są konkretne warunki, które wyznaczył Octopus, aby zmotoryzowani mogli skorzystać z "darmowej energii"? Przede wszystkim konieczny jest zakup ładowarki typu Wallbox Quasar 1VG2 oraz specjalnego licznika energii elektrycznej. Do tego dochodzi zezwolenie na wyeksportowanie energii do sieci energetycznej.

W praktyce pojazd musi być podłączony do sieci każdego dnia przez 6 godzin, lub co kilka na 12 godzin, i oddawać ok. 333 kWh miesięcznie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę