tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kuba Stankiewicz znowu pierwszy na mecie! Tym razem w rundzie cyklu Honda Talent Challenge
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kuba Stankiewicz znowu pierwszy na mecie! Tym razem w rundzie cyklu Honda Talent Challenge

Autor: Andrzej Sitek 2024.05.24, 09:10 Drukuj

W miniony weekend (18-20.05) na torze Goodyear Circuit w Luksemburgu odbyła się pierwsza runda cyklu Honda Talent Challenge, jako część imprezy Klassik Motorsport. W stawce nie zabrakło Kuby Stankiewicza, dla którego udział miał być przede wszystkim nauką.

Runda została zaplanowana aż na trzy dni ze względu na dużą liczbę klas wyścigowych. Sobota została przeznaczona na treningi, niedziela na kwalifikacje, a poniedziałek na wyścigi.

NAS Analytics TAG

W sobotę było deszczowo, co nie pomagało zawodnikom w treningach. Jazdy odbywały się w zmiennych warunkach: na mokrej i suchej nawierzchni. Niemniej jednak obecność deszczu stwarzała dla Kuby szanse na zdobycie doświadczenia w tych trudniejszych okolicznościach. W ekipie znalazł się również Rafał Wasilewicz, który testował warianty opon dla mokrej i suchej nawierzchni. Kuba tymczasem powoli się rozjeżdżał, poznawał tor i poprawiał czasy. W niedzielę warunki były podobne, ale w trakcie kwalifikacji wyszło słońce, które osuszyło tor. To był szczęśliwy traf dla Kuby, który wykręcił najlepszy czas w stawce i tym samym zdobył pole position!

Na poniedziałkowy dzień wyścigów prognostycy zapowiadali ciepłą i słoneczną pogodę, jednak z samego rana pojawiła się gęsta mgła, a nawierzchnia toru okazała się mokra jak podczas sporego deszczu. Z uwagi na trudne warunki pierwszy wyścig został opóźniony. Co prawda sytuacja szybko się zmieniała, ale team Kuby ostatecznie podjął decyzję, że polski zawodnik wystartuje na oponach deszczowych. Nasz sportowiec w pierwszym wyścigu zajął drugą pozycję, a w drugiej rundzie, już na suchej nawierzchni, Kuba jako pierwszy zameldował się na mecie!

Tym samym debiut w serii HTC należy uznać za bardzo udany, brawa dla Kuby, również za wytrzymanie presji. Oczywiście przed młodym sportowcem jest jeszcze sporo pracy, jak chociażby trening samych startów z gridu, więcej jazd na mokrej nawierzchni i poprawianie czasów. W aktualnym sezonie Kuba Stankiewicz będzie intensywnie się uczył, aby przenieść swoje niemałe doświadczenie z mniejszych motocykli na Hondę.

Następna runda odbędzie się na torze Flugplatz Walldürn w Niemczech w dniach od 14 do 16 czerwca. Warto przypomnieć, że cykl Honda Talent Challenge to seria wyścigów motocykli, która ma na celu promowanie młodych, utalentowanych zawodników. Organizowana jest przez Hondę, która zapewnia zarówno motocykle, jak i wsparcie techniczne dla uczestników. Zawody odbywają się na różnych torach wyścigowych w Europie, a uczestnicy rywalizują w kilku rundach w ciągu sezonu. Cykl ten jest nie tylko okazją do rywalizacji, ale także platformą do zdobywania cennego doświadczenia i rozwijania umiejętności w wyścigach motocyklowych.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr