tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Knox Contour Race
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Knox Contour Race

Autor: Lovtza 2009.09.04, 13:16 Drukuj

Importer określa ten produkt jako najlepsze zabezpieczenie pleców motocyklisty na rynku. Sprawdzamy

Contour Race to kolejny z ochraniaczy Knoxa jaki trafia w nasze ręce. Poprzedni model AEGIS 8 Plate Race pozostawił na nas bardzo dobre wrażenie, z tym większym zainteresowaniem przyglądamy się dziś produktowi skierowanemu przede wszystkim do kierowców wyścigowych.

NAS Analytics TAG

Brytyjski ochraniacz jest bardzo lekki. To jako pierwsze rzuca się w oczy, a właściwie w ręce. Druga istotna kwestia to krój samego ochraniacza. Rozszerzona góra w założeniu chronić ma łopatki i obręcz barkową motocyklisty. To bardzo dobre założenie, szczególnie w kontekście wielu ostatnich kontuzji na naszych polskich wyścigach gdzie hurtowo łamały się obojczyki, żebra i łopatki. Druga sprawa to długość ochraniacza. Przedłużona dolna część protektora zabezpiecza nie tylko odcinek lędźwiowy, ale także chroni kość ogonową, co jest swego rodzaju novum w protektorach oferowanych na naszym rynku. Knox zachwala swoje dziecko jako najbezpieczniejszy żółw dostępny w sklepach. Osobiście nie miałem okazji się o tym przekonać i szczerze mówić żyję nadzieją, że nie będzie takiej potrzeby, ale konstrukcja Contour Race'a przekonuje do siebie. Mam tutaj na myśli warstwową budowę kryjącą w sobie także rdzeń o strukturze plastra miodu, doskonale pochłaniający energię ewentualnego uderzenia. Całość wykończona jest bardzo starannie wysokiej jakości materiałem. Dla ograniczenia grzania pleców motocyklisty wewnętrzna wyściółka wykonana jest z hipoalergicznej wkładki nie wchłaniającej wilgoci.

Contour Race jest bardzo wygodny w zastosowaniu. Bardzo dobre dopasowanie do sylwetki oraz bardzo niska masa sprawiają, że produktu Knoxa praktycznie nie czuć pod kombinezonem. Dodatkowo żółwia można połączyć w zestaw z ochraniaczem Chest Guard, również oferowanym przez Knoxa. Uzyskuje się wtedy bardzo dobre zabezpieczenie przed urazami klatki piersiowej, wraz z osłoną żeber, realizowaną przez boczne gumowe panele zainstalowane w pasie ochraniacza. Lepszej ochrony w chwili obecnej nie sposób uzyskać.

Wady? Przede wszystkim cena, ale podobnie jak miało to miejsce w przypadku AEGIS 8 Plate Race musimy sami odpowiedzieć sobie na pytanie ile wart jest dla nas własny kręgosłup. Moim zdaniem to nie jest pole do dokonywania oszczędności, szczególnie w przypadku jazdy wyścigowej. „Plusem ujemnym" jak zwykł mawiać jeden z naszych narodowych klasyków jest także ochrona kości ogonowej. Świetna sprawa w przypadku jazdy po torze, niestety w codziennym ulicznym użytku ochraniacz może okazać się zbyt długi. Dla motocyklistów korzystających z motocykla na co dzień producent przewidział krótszą odmianę Knox Countur, której fotografię znaleźć możecie obok.

Podsumowując śmiało mogę stwierdzić, iż Contour Race to jeden z najlepszych ochraniaczy pleców, jakie w tej chwili dostać można na naszym rynku. W parze ze skutecznością ochrony idzie wysoka jakość wykonania. Niestety za najwyższą jakość wyłożyć trzeba spore pieniądze, ale w tym wypadku z pewnością produkt jest tego wart.

Główne cechy wyszczególnione przez producenta:

- Najwyższa skuteczność i ultra niska waga.
- Zatwierdzony przez Certyfikat Europejski poziom drugi wg EN1621-2.
- IPS system dla idealnego dopasowania i idealnej pozycji.
- Super lekki tylko 600g
 - Zaprojektowany i utworzony z pięciu warstw dla
idealnego dostosowania do anatomii pleców.
- Maksymalny obszar chroniony przez dodatkowe
panele boczne.
- Przydłużona ochrona kości ogonowej.
- Możliwość dołączenia ochraniacza klatki piersiowej

Cena: 570,00 zł

Więcej informacji: www.redline.com.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
Knox Chest Protector
Adv Spec Code err:"Btn_300_250_p//odstr"
Lovtza contour Race
Chest Protector Knox Lovtza
Contour Race wewnetrzna Strona
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr