tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Knox Contour Race
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Knox Contour Race

Autor: Lovtza 2009.09.04, 13:16 Drukuj

Importer określa ten produkt jako najlepsze zabezpieczenie pleców motocyklisty na rynku. Sprawdzamy

Contour Race to kolejny z ochraniaczy Knoxa jaki trafia w nasze ręce. Poprzedni model AEGIS 8 Plate Race pozostawił na nas bardzo dobre wrażenie, z tym większym zainteresowaniem przyglądamy się dziś produktowi skierowanemu przede wszystkim do kierowców wyścigowych.

NAS Analytics TAG

Brytyjski ochraniacz jest bardzo lekki. To jako pierwsze rzuca się w oczy, a właściwie w ręce. Druga istotna kwestia to krój samego ochraniacza. Rozszerzona góra w założeniu chronić ma łopatki i obręcz barkową motocyklisty. To bardzo dobre założenie, szczególnie w kontekście wielu ostatnich kontuzji na naszych polskich wyścigach gdzie hurtowo łamały się obojczyki, żebra i łopatki. Druga sprawa to długość ochraniacza. Przedłużona dolna część protektora zabezpiecza nie tylko odcinek lędźwiowy, ale także chroni kość ogonową, co jest swego rodzaju novum w protektorach oferowanych na naszym rynku. Knox zachwala swoje dziecko jako najbezpieczniejszy żółw dostępny w sklepach. Osobiście nie miałem okazji się o tym przekonać i szczerze mówić żyję nadzieją, że nie będzie takiej potrzeby, ale konstrukcja Contour Race'a przekonuje do siebie. Mam tutaj na myśli warstwową budowę kryjącą w sobie także rdzeń o strukturze plastra miodu, doskonale pochłaniający energię ewentualnego uderzenia. Całość wykończona jest bardzo starannie wysokiej jakości materiałem. Dla ograniczenia grzania pleców motocyklisty wewnętrzna wyściółka wykonana jest z hipoalergicznej wkładki nie wchłaniającej wilgoci.

Contour Race jest bardzo wygodny w zastosowaniu. Bardzo dobre dopasowanie do sylwetki oraz bardzo niska masa sprawiają, że produktu Knoxa praktycznie nie czuć pod kombinezonem. Dodatkowo żółwia można połączyć w zestaw z ochraniaczem Chest Guard, również oferowanym przez Knoxa. Uzyskuje się wtedy bardzo dobre zabezpieczenie przed urazami klatki piersiowej, wraz z osłoną żeber, realizowaną przez boczne gumowe panele zainstalowane w pasie ochraniacza. Lepszej ochrony w chwili obecnej nie sposób uzyskać.

Wady? Przede wszystkim cena, ale podobnie jak miało to miejsce w przypadku AEGIS 8 Plate Race musimy sami odpowiedzieć sobie na pytanie ile wart jest dla nas własny kręgosłup. Moim zdaniem to nie jest pole do dokonywania oszczędności, szczególnie w przypadku jazdy wyścigowej. „Plusem ujemnym" jak zwykł mawiać jeden z naszych narodowych klasyków jest także ochrona kości ogonowej. Świetna sprawa w przypadku jazdy po torze, niestety w codziennym ulicznym użytku ochraniacz może okazać się zbyt długi. Dla motocyklistów korzystających z motocykla na co dzień producent przewidział krótszą odmianę Knox Countur, której fotografię znaleźć możecie obok.

Podsumowując śmiało mogę stwierdzić, iż Contour Race to jeden z najlepszych ochraniaczy pleców, jakie w tej chwili dostać można na naszym rynku. W parze ze skutecznością ochrony idzie wysoka jakość wykonania. Niestety za najwyższą jakość wyłożyć trzeba spore pieniądze, ale w tym wypadku z pewnością produkt jest tego wart.

Główne cechy wyszczególnione przez producenta:

- Najwyższa skuteczność i ultra niska waga.
- Zatwierdzony przez Certyfikat Europejski poziom drugi wg EN1621-2.
- IPS system dla idealnego dopasowania i idealnej pozycji.
- Super lekki tylko 600g
 - Zaprojektowany i utworzony z pięciu warstw dla
idealnego dostosowania do anatomii pleców.
- Maksymalny obszar chroniony przez dodatkowe
panele boczne.
- Przydłużona ochrona kości ogonowej.
- Możliwość dołączenia ochraniacza klatki piersiowej

Cena: 570,00 zł

Więcej informacji: www.redline.com.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
Knox Chest Protector
Adv Spec Code err:"Btn_300_250_p//odstr"
Lovtza contour Race
Chest Protector Knox Lovtza
Contour Race wewnetrzna Strona
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr