tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kiedy otwarcie drogi DK47? Malowniczy odcinek w okolicy Nowego Targu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kiedy otwarcie drogi DK47? Malowniczy odcinek w okolicy Nowego Targu

Autor: Andrzej Sitek 2024.04.17, 08:59 1 Drukuj

W zasadzie chodzi o liczący niewiele ponad 16 kilometrów odcinek pomiędzy Rdzawką a Nowym Targiem w województwie małopolskim.

Nowy Targ to jedno z najładniej położonych miast w Polsce. Miasteczko znajduje się w Kotlinie Orawsko-Nowotarskiej u stóp Gorców, w widłach Czarnego i Białego Dunajca. Równie malownicza będzie trasa prowadząca do Nowego Targu.

NAS Analytics TAG

Trwająca od blisko czterech lat budowa fragmentu Zakopianki jest bardzo wymagająca ze względu na trudne warunki terenowo-inżynieryjne. Aby nowa trasa mogła powstać na wspomnianym, zaledwie 16-kilometrowym odcinku zbudowano 29 obiektów mostowych, w tym estakadę o długości 700 metrów. Ponieważ to teren górzysty, w niektórych miejscach serpentyna drogi znajduje się ponad 30 metrów nad ziemią! Standard drogi będzie wysoki, bo mówimy o dwóch jezdniach z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

Z informacji GDDiA wynika, że trasie pomiędzy Rdzawka a Nowym Targiem pojawią się m.in. cztery węzły: Obidowa, Klikuszowa, Nowy Targ Zachód oraz Nowy Targ Południe. Cała droga krajowa 47 na odcinku w województwie małopolskim to łącznie 40 kilometrów trasy, która jest fragmentem wspomnianej Zakopianki od Rabki-Zdroju do Zakopanego.

Widoki w wielu miejscach są obłędne, majestatyczne Tatry robią wrażenie na każdym. Warto dodać, że to tutaj znajduje się odcinek zwany "patelniami", na którym dochodzi często do wypadków, również motocyklowych. Duża liczba ostrych zakrętów przy zbyt wysokiej prędkości może skończyć się wywrotką.

Kiedy pojedziemy nowym odcinkiem trasy o nowych, znacznie lepszych parametrach? GDDKiA planuje oddać do ruchu ten fragment DK47 w październiku bieżącego roku, natomiast nie ma pewności, czy termin uda się utrzymać.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr