tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jest lepiej, ale nadal trzeba uwaa. UOKiK publikuje raport o jakoci paliw [ZOBACZ LIST]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
 
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jest lepiej, ale nadal trzeba uwaa. UOKiK publikuje raport o jakoci paliw [ZOBACZ LIST]

Autor: Rafa Raff Betnarski 2018.02.02, 14:17 2 Drukuj

Jakość paliw na polskich stacjach poprawia się - tak wynika z raportu opublikowanego przez UOKiK. Coraz mniej stacji decyduje się na oszustwa i związane z nimi poważne konsekwencje prawne.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów co roku planowo bada jakość paliw sprzedawanych na polskich stacjach. Kontrole dotyczą zarówno tych należących do polskich i zagranicznych koncernów, jak i małych lokalnych stacji.

NAS Analytics TAG

Wyniki publikowane są w formie raportów za rok ubiegły. W zestawieniu za rok 2017 znalazły się 1552 stacje paliw. Cieszy, że tylko w 39 przypadkach kontrolerzy dopatrzyli się nieprawidłowości, z czego zaledwie 10 dotyczyła benzyny, w której najczęściej stwierdzanym problemem była niewłaściwa prężność par. Może to doprowadzić do zatrzymania silnika.

Znakomita większość sprzedawców dba jednak o bezpieczeństwo silników swoich klientów oferując paliwo zgodne z normami jakościowymi. Raport UOKiK pokazuje pozytywny trend - odsetek stacji, które kombinują na paliwie systematycznie spada.

Przedstawiamy listę stacji, na których wykryto nieprawidłowości związane z benzyną, które mogą zagrozić silnikowi motocyklowemu.

 1. PAW-TANK, Osiny 271C (woj. lubelskie)
 2. MAD, Zielona Góra, ul. Elektronowa 9 (woj. lubuskie)
 3. MMK Petrol, Łódź, Solec 3/5 (woj. łódzkie)
 4. Mlekpol, Grajewo, ul. Robotnicza 2 (woj. podlaskie)
 5. Reflex, Gdynia, ul. Morska 116 (woj. pomorskie)
 6. UL Trans II, Zawiercie, ul. Polska 21 (woj. śląskie)
 7. Oil Trust, Łazy, ul. Wiejska 3 (woj. śląskie)
 8.  Ewander Fuel, Częstochowa, ul. Wręczycka 11B (woj. śląskie)
 9. Józef Zmudczyński Stacja Paliw, Iłowo Osada, ul. Jagiellońska 28A (woj. warmińsko-mazurskie)
 10. Stacja Paliw Tadeusz Żelazek, Rąbino 1C (woj. zachodniopomorskie)
NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

  NAS Analytics TAG
  na gr