tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jedziemy motocyklami do Ushuaia, najdalej wysunitego na poudnie miasta na wiecie! Po drodze lodowce. Zobacz co jeszcze
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka podroze 950
NAS Analytics TAG
motul belka podroze 420
NAS Analytics TAG

Jedziemy motocyklami do Ushuaia, najdalej wysunitego na poudnie miasta na wiecie! Po drodze lodowce. Zobacz co jeszcze

Autor: Alonzo 2023.12.01, 09:58 Drukuj

Motul co roku podnosi poziom emocji, organizując dla swoich fanów wyjazdy w coraz bardziej egzotyczne miejsca na Ziemi. Teraz ruszamy do Ameryki Południowe. Chcemy dotrzeć do najdalej wysuniętego na południe skrawka kontynentu.

Motul Tour to nazwa wspólnych wyjazdów ekipy Motula z motocyklistami, którzy używają produktów marki Motul. Dodatkowo skład za każdym razem uzupełniają dziennikarze motocyklowi.

NAS Analytics TAG

W roku 2023 ruszamy do Ameryki Południowej. Plan naszego wyjazdu możecie zobaczyć na tym filmie:

 

 

Będzie jechało z nami 3 motocyklistów. Wojtek, Czarek i Marcin kochają motocykle i mają zaufanie do produktów z logo Motul. W tym  roku to oni nagrali najlepsze filmy, pokazujące ich pasję oraz uzasadniające, dlaczego to oni najlepiej poradzą sobie podczas wyprawy w Patagonii. Są już z nami i niedługo wsiadamy do samolotu do Paryża. Z Paryża polecimy do Santiago w Chile, by tam znów przesiąść się na kolejny samolot, tym razem do Punta Arenas. I tam się zacznie…

Jeżeli chodzi o dziennikarzy motocyklowych, to są z nami Barry Moto i Tobiasz vel Wąs z Jednośladu. Ich duże doświadczenie w penetrowaniu motocyklem najbardziej odległych zakątków świata przyda się wszystkim uczestnikom. W Patagonii czekają nas bezkresne pustkowia, na których będziemy tam zdani wyłącznie na siebie. Ta wyprawa to będzie prawdziwe wyzwanie. Przygoda przez duże "P".

NAS Analytics TAG

To właśnie w Punto Arenas odbierzemy motocykle, którymi najpierw przez park narodowy Torres del Paine pojedziemy do lodowca Perito Moreno. Ten ciągnący się na długości 30 km lodowiec ma powierzchnię 258 km2 i jest trzecią co do wielkości na świecie rezerwą wody pitnej. Następnie wyruszymy jeszcze bardziej na północ do El Chalten, by zobaczyć jeden z najpiękniejszych na świecie szczytów górskich Fitz Roy. Ten szczyt jest nazywany dymiącą górą, gdyż jego wierzchołek bardzo często spowijają chmury.

Pierwszy etap podróży, to jak widać lodowce i górskie szczyty. Będzie to też najbardziej wymagający etap, bo spodziewamy się zimna i trudnych warunków atmosferycznych. Będziemy mogli zakosztować tego, co na co dzień ma Marek Suslik, jeżdżący na motocyklu w niskich temperaturach.

Po tej zimno górskiej przygodzie będziemy chcieli się trochę rozgrzać, dlatego z El Chalten pojedziemy prosto na południe. Będzie to jednak południe Południowej półkuli, czyli wraz z kolejnymi pokonywanymi kilometrami będziemy się coraz bardziej zbliżać do Antarktydy. Po drodze będziemy przejeżdżali przez park narodowy Ziemi Ognistej. Ostatecznie zamierzamy dotrzeć motocyklami do miasta Ushuaia, miasta uważanego na za najbardziej wysunięte na południe na świecie. Będzie to sentymentalny akcent dla wszystkich uczestników wyprawy, bo w ten sposób niejako zepniemy klamrą ubiegłoroczną wyprawę, podczas której dotarliśmy do najbardziej wysuniętego na południe punktu Europy, czyli na Nordkapp.

Z Ushuai zaczniemy powrót do domu. Nie będzie to zadanie trywialne, bo w linii prostej (a właściwie po łuku, poprowadzonym po powierzchni Ziemi) z Ushuaia do Warszawy jest 14 446 kilometrów. Dlatego będziemy podróżowali samolotami najpierw do Buenos Aires w Argentynie, potem do Paryża, by ostatecznie, 10 dnia, wylądować na ojczystej ziemi.

Zachęcamy Was do śledzenia relacji z nasze tegorocznej przygody. Zachęcamy też do nagrywania własnych filmów motocyklowych i do wzięcia udziału w  konkursie Motul Tour w przyszłym rok. Może to Wy dołączycie do nas podczas wyprawy na kolejny kontynent?!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka podroze 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka podroze 950
    NAS Analytics TAG
    na gr