tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda NX650R Dominator

Honda NX650R Dominator

Honda NX650R Dominator jest obecna na rynku od 1987 roku. Jest to przemyślane Enduro, które nie tylko pozwala obcować z czystym powietrzem, nieskażoną zielenią i dużymi ilościami błota, ale również umożliwia dotarcie do miejsc, w których możemy znaleźć wszystkie te trzy rzeczy.

 

W założeniach projektantów „Dominator” miał być „miejskim Enduro”. I nie chodziło tutaj o ulice polskim miast, które w wielu miejscach wciąż przypominają tor do testowania zawieszenia, lecz o te wszystkie cechy motocykla, które z jednej strony pozwalają jeździć po wertepach, a z drugiej zapewniają godziwy komfort podróżowania po szosie.

 

Jednak tym, co przede wszystkim cieszy każdego, spragnionego przygód, motocyklistę, jest moment obrotowy 56 Nm, pojawiający się przy obrotach 5 000 rpm. Przy masie 167 kilogramów oznacza to jedno: jeszcze więcej przyjemności z jeszcze łatwiejszych wheelie. Honda NX650R Dominator to dobry motocykl treningowy. Ułatwia naukę popisowej jazdy, szczególnie w zakresie tych technik, których powodzenie jest w dużej mierze uzależnione od odpowiedniego momentu obrotowego. Pozwala też doskonalić technikę jazdy na miękkim i śliskim gruncie, łagodząc konsekwencje ewentualnych błędów motocyklisty.

 

Dominator nie jest motocyklem, przeznaczonym do wyczynowej jazdy w terenie. Na przeszkodzie staje między innymi jego masa, która ogranicza terenowe możliwości Hondy NX650R. Jednak motocykl ten stara się godzić dwie sprzeczności: jazdę w terenie i podróże po asfalcie. Od tak uniwersalnej konstrukcji nie możemy oczekiwać zwycięstw w każdej z kategorii, do której można go dopasować.

 

Zawieszenie motocykla jest zestrojone na tyle dobrze, że przy dłuższych podróżach po drodze asfaltowej możemy jedynie narzekać na zbyt miękkie i zbyt wąskie w przedniej części siedzenie. Kształt i sztywność siedzenia jest ceną za przynależność do klubu „terenowców”. Dynamiczna jazda po nierównościach ma wiele cech rodeo, więc budowa miejsca, w którym nasze pośladki stykają się z motocyklem, musi uwzględniać szybkie i czasem mało anatomiczne zmiany pozycji naszego ciała. Jednak pozostałe elementy motocykla, w tym układ kierowniczy, z powodzeniem dotrzymują kroku napędowi i jazda Hondą NX650R w ruchu ulicznym zaskakuje płynnością i pewnym prowadzeniem.

 

Technicznie NX650R jest czterosuwowym chłodzonym powietrzem „jednocylindrowcem”. W okładzie dolotowym wykorzystany jest gaźnik podciśnieniowy Keihin 40mm. W układzie spalania warto wymienić 4 zawory na cylinder, rozmieszczone promieniście według patentu RFVC. W układzie wylotowym zastosowano dwie rury wydechowe. Rama wykonana jest ze stali.

Honda NX650R Dominator

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW 1 Przeczytaj opinie | Oceń ten motocykl
SZCZEGÓŁOWE DANE TECHNICZNE Dodaj nowy rocznik

Więcej o Honda NX650R Dominator

Brak informacji, dotyczących motocykla

Filmy o Honda NX650R Dominator

Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

sklep Ścigacz

    Polecamy

    Aktualności

    KONTAKT Z REDAKCJĄ

    na górę