tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Do policji trafi kolejne 17 radiowozw. Kosztoway 5,5 mln zotych. Ale na pewno szybko si zwrc
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Do policji trafi kolejne 17 radiowozw. Kosztoway 5,5 mln zotych. Ale na pewno szybko si zwrc

Autor: Andrzej Sitek 2021.09.03, 11:38 Drukuj

Radiowozów jest siedemnaście. Trafiły do zachodniopomorskiej policji, gdzie będą spełniać różne funkcje. Warto zaznaczyć, że we flocie znalazło się pięć ambulansów pogotowia ruchu drogowego. Dotychczas zachodniopomorski garnizon miał siedem tych wyspecjalizowanych radiowozów.

Nowe pojazdy policji pochodzą od firmy MAN Truck & Bus Polska z podwarszawskiego Nadarzyna, która finalnie dostarczy policji 142 pojazdy. Wszystkie są bardzo dobrze wyposażone. W standardzie znajdują się m.in. światła ksenonowe (lub LED), kamera cofania, automatyczna klimatyzacja, nawigacja GPS, radio z Android Auto oraz Apple CarPlay.

NAS Analytics TAG

Radiowozy typu ambulans do wypadków oraz zabezpieczania zdarzeń tego typu mają dodatkowy sprzęt. Część wyposażono w specjalistyczne urządzenia i oprzyrządowanie, w tym tablice świetlną na dachu z napisem "UWAGA WYPADEK", maszt świetlny, agregat prądotwórczy, komputer, router i drukarkę. Przestrzeń wewnątrz przypomina małe biuro.

Na wyposażeniu są akcesoria niezbędne policji do zabezpieczenia miejsc wypadków: znaki drogowe, pachołki, lampy i dyski świetlne, parawan, drogomierz, aparaty fotograficzne, itd.

Pozostałe furgony będą służyć do innych zadań, również interwencyjnych, np. przewozu uzbrojonych funkcjonariuszy oddziałów prewencji.

Pojazdy zasilą komendy miejskie w Szczecinie, Koszalinie, Goleniowie, Kołobrzegu i Stargardzie. Najbardziej zyska policji w Szczecinie, dla której przewidziano 12 aut dla oddziału prewencji.

Warto przypomnieć, że nie tylko flota policji mocno się rozrasta. W czerwcu ponad sto radiowozów trafiło do skarbówki. Są to nieoznakowane Fordy Focusy oraz oznakowane wersje Transit Custom.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr