tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Danilo Petrucci nie wystartuje w Assen z powodu wypadku na treningu. Kto go zastpi i kiedy powrci?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Danilo Petrucci nie wystartuje w Assen z powodu wypadku na treningu. Kto go zastpi i kiedy powrci?

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.04.16, 07:36 Drukuj

Danilo Petrucci miał poważny wypadek podczas treningu motocrossowego. Zawodnik przeszedł udaną operację, ale nie jest w stanie nawet założyć kasku. Zespół Barni Spark Racing Team poinformował już, kto go zastąpi w Assen.

Do wypadku doszło w czwartek 11 kwietnia. Dzień później Petrux napisał w poście w serwisie Instagram, że trenował na torze Cingoli i stracił kontrolę nad motocyklem tuż przed skokiem. W efekcie zamiast zahamować, motocykl przyspieszył i przewrócił się. Jak przyznał Petrucci, był to jeden z najstraszniejszych wypadków w jego karierze.

NAS Analytics TAG

Efektem zdarzenia było uszkodzenie prawego obojczyka i szczęki. Petrucci napisał też, że stracił kilka zębów. W trakcie operacji szczęki wsadzono mu dwie płytki i teraz nie jest w stanie założyć kasku. W okolicach poniedziałku miał przejść kolejną operację, tym razem związaną z obojczykiem. To oznacza, że nie wystartuje w Assen, a zastąpi go Nicholas Spinelli, dla którego będzie to debiut w Mistrzostwach Świata Superbike.

- Jestem bardzo zasmucony tymi obrażeniami. Byłem w doskonałej formie i gotów osiągać dobre rezultaty. To pierwszy raz kiedy wypadek motocrossowy powstrzymał mnie przed startem w wyścigu. Przez płytki w szczęce nie mogę nawet założyć kasku. Po konsultacji z lekarzami zdecydowaliśmy się też na operację kości obojczyka. Mam nadzieję, że będę gotowy na majowe testy w Misano - powiedział Petrucci.

- Jest mi bardzo przykro z powodu wypadku Danilo i życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia. Jednocześnie jestem podekscytowany tą okazją. Udział w MŚ Superbike obok wielkich nazwisk to spełnienie marzeń i zrobię wszystko, żeby uczcić tę okazję i w pełni cieszyć się tym doświadczeniem. Dziękuję Marco Barnabo i całemu zespołowi za wiarę we mnie po poprzednim sezonie, który spędziliśmy razem - skomentował Spinelli w serwisie Motoracing.

Nicholas Spinelli zdobył dla Barni Spark Racing tytuł mistrza Włoch w klasie Supersport w sezonie 2022. W ubiegłym roku dalej startował w klasie Supersport i w MotoE. Danilo Petrucci z kolei bardzo dobrze rozpoczął sezon, ponieważ w Australii zajął 3. miejsce w drugim wyścigu Superbike. Po dwóch rundach zajmuje 6. miejsce w klasyfikacji generalnej i ma na koncie 47 punktów.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr