tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Colin Edwards kierowc testowym Michelin?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Colin Edwards kierowc testowym Michelin?

Autor: Bartosz Marcinkowski 2014.05.22, 12:43 Drukuj

Po wycofaniu się z końcem 2015 roku dotychczasowego oficjalnego dostawcy opon, firmy Bridgestone z motocyklowego Grand Prix, kilka firm chce zająć miejsce japońskiego koncernu. Jednym z pretendentów jest Francuska firma Michelin.

Jak się dowiedzieliśmy Francuzi poważnie zastanawiają się nad powrotem do MotoGP i z tego powodu chcą zatrudnić jako kierowcę testowego obecnego zawodnika NGM Forward Racing, Colina Edwradsa. Jest to prawdopodobne, ponieważ kilka tygodni temu Edwards ogłosił, że po obecnym sezonie przechodzi na emeryturę i nie będzie występował w MotoGP. Ponadto Edwards już wcześniej współpracował z Michelin w wyścigach motocyklowych serii SBK i MotoGP, dlatego dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu wydaje się świetnym kandydatem na objęcie tego stanowiska.

NAS Analytics TAG

Do 22 maja Michelin ma czas na złożenie wniosku  do organizatora motocyklowych mistrzostw świata. Następnie w ciągu kilku dni DORNA powinna oficjalnie poinformować kto zostanie nowym dostawcą opon dla klasy MotoGP od 2016 roku.

- Do tej pory nie było żadnego kontaktu ze strony Michelin, jednakże byłaby to interesująca propozycja. Myślę, że w tej chwili są to spekulacje i tak naprawdę musimy jeszcze trochę poczekać i wtedy się wyjaśni czy Michelin będzie głównym dostawcą opon dla klasy MotoGP - powiedział Colin Edwards.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr