tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Bogdanka Racing - początek sezonu Mistrzostw Polski NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Bogdanka Racing - początek sezonu Mistrzostw Polski

Autor: Informacja prasowa 2010.05.14, 16:50 Drukuj

Nadchodzący weekend będzie drugim rozpoczęciem sezonu dla jednego z czołowych zespołów motocyklowych w Polsce. Drugim, bo zespół ma już za sobą cztery rundy cyklu wyścigowego World Superbike, gdzie Bogdanka jako jedyny Polski zespół wystawia zawodnika, Marcina Walkowiaka, w klasie Superstock 1000. W Brnie podczas pierwszej punktowanej rundy Mistrzostw Polski do boju stanie reszta zespołu skompletowana tak aby walczyć o tytuły w każdej z klas cyklu.

Daniel Bukowski, mistrz cyklu Alpe Adria z sezonu 2009, wystartuje w klasie Supersport, gdzie razem z innym zawodnikiem Bogdanki, Marcinem Kałdowskim, będzie jednym z głównych faworytów do walki o tytuł mistrza kraju. Duet Bukowsk, Kałdowski daje Bogdance duże szanse na wywalczenie tytułu drużynowego klasy.

„W trakcie przygotowań do sezonu doznałem kontuzji barku która na szczęście już mniej mi dolega. Jestem ciekawy swojej formy, której przez kontuzję nie mogłem szlifować przed rundą. W Brnie dam z siebie wszystko, później czeka nas kilka tygodni przerwy podczas których całkowicie doleczę ramię i dostanę nowy silnik do swojej Yamahy" -mówi Bukowski.

„Jestem gotowy do walki, mam nadziej, że to będzie mój weekend, w którym dobrze rozpoczne sezon którego celem jesty zdobycie tytułu mistrza" - mówi Marcin Kałdowski.

Nowy w Bogdance na 2010, Bartłomiej Wiczyński dodaje:„Nie mogę się doczekać pierwszych starć z moimi konkurentami, mam nadzieje, że pogoda pozwoli na uzyskiwanie dobrych czasów i bicie swoich rekordów na tym obiekcie. Mam nadzieje na wyrównaną walkę również z zawodnikami z zagranicy" - mówi Bartek Wiczyński startujący w klasie Superbike.

Start w Brnie będzie końcem prawdziwego maratonu dla Marcina Walkowiaka, ze względu na starty w cyklu World Superbike nie miał o wolnego weekendu od czterech tygodni.

Marcin Walkowiak: „Do Brna przyjadę o dzień później od reszty zawodników, po ostatnich tygodniach potrzebowałem chwili dla siebie i snu we własnym łóżku. Brno jest dla mnie ważne, bo jeśli będzie sucho, to będziemy w stanie porównać moje czasy do tych osiąganych w poprzednich sezonach. Start tu będzie również dobrym przygotowaniem do rundy World Superbike, która odbędzie się na tym samym obiekcie w lipcu."

Sponsorem tytularnym zespołu jest Lubelski Węgiel Bogdanka, sponsorem strategicznym firma Eko Klinkier. Więcej informacji na temat zespołu na bogdankaracing.com.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę