tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Absolutny killer wrd fotoradarw. Kierowcy bd wpada w puapk jak muchy. To wszystko dla naszego dobra
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
 
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Absolutny killer wrd fotoradarw. Kierowcy bd wpada w puapk jak muchy. To wszystko dla naszego dobra

Autor: Andrzej Sitek 2024.04.18, 09:32 1 Drukuj

Sieć fotoradarów w Polsce cały czas gęstnieje, ale ma być ich jeszcze więcej, bo w planach GITD jest zakup 120-160 systemów ze środków Krajowego Planu Odbudowy. Wśród nowych urządzeń mają znaleźć się ultranowoczesne urządzenia niemieckiej firmy Vitronic.

Vitronic to potentat w dziedzinie automatyki i nowoczesnych technologii, który w ofercie ma m.in. kuloodporne, mobilne systemy Alice, zdolne do pięciu dni pracy na własnym zasilaniu. Model, który zainteresował GITD nie posiada pancernych właściwości, ale również jest wariantem mobilnym, dzięki czemu urządzenie można każdego dnia przewozić i ustawiać w innym miejscu, aby kierowcy nie zdążyli się do niego przyzwyczaić.

NAS Analytics TAG

Autonomiczny fotoradar znajduje się na specjalnej przyczepie i ma zamaskowany system urządzeń namierzających kierowców przekraczających prędkość. Mobilny radar może robić zdjęcia z przodu i z tyłu pojazdów, również na drodze dwupasmowej, a w ciągu godziny jest w stanie sfotografować nawet 7 500 pojazdów. Podobnie jak w kuloodpornym modelu Alice, wariant wybrany przez GITD może działać bez przyłączenia do sieci elektrycznej przez pięć dni.

Po wykonaniu zdjęć pojazdów przekraczających dozwoloną prędkość pliki są przesyłane za pośrednictwem bezprzewodowego, szyfrowanego połączenia internetowego bezpośrednio do centrum nadzoru nad ruchem. Główny Inspektorat Transportu Drogowego chciałby, aby mobilne stacje radarowe zostały wykorzystane już po 1 września br. Urządzenia miałby pojawić się w okolicy szkół w czasie, gdy dzieci idą na zajęcia.

Nawet jeśli rzeczywiście tak się stanie, nowe pułapki na kierowców na pewno długo nie postoją w okolicy szkół i trafią w inne miejsca, gdzie kierowcy często przekraczają dozwoloną prędkość. Przed mobilnymi radarami tego typu nie ma żadnej obrony i nawet aktualizowane na bieżąco mapy fotoradarów w aplikacjach dla kierowców niewiele pomogą. Rozwiązanie jest tylko jedno. Trzeba jeździć zgodnie z przepisami.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr