tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 ARKUS & ROMET GROUP SP Z O.O.
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

ARKUS & ROMET GROUP SP Z O.O.

Jeden z największych producentów rowerów w Polsce. Fabryka motocykli i skuterów.

Adres

Podgrodzie 32C
39-200 Dębica
tel: +48 14 677 43 22
fax: +48 14 684 81 03
e-mail: arkus@arkus.com.pl WWW:

OPIS FIRMY

Arkus & Romet Group rozpoczęła działalność w 1991 roku. Kilka lat dynamicznego rozwoju pozwoliło, od roku 1996 na sprawne wejście w produkcję rowerów i przejęcie znaczącego udziału w polskim rynku rowerowym. Obecnie jest jednym z największych producentów rowerów w Polsce oraz uznanym partnerem branży na świecie.

Działalność Arkus & Romet Group to prezentacja kilku fabryk, których połączenie w jedną Grupę Producenta powołało nową tożsamość, gdzie tradycje polskich, rometowskich zakładów łączą się z nowoczesnością projektów i stosowanych technologii.
W roku 1999 firma ARKUS s.c. zakupiła od Fabryki Romet S.A. w Bydgoszczy, lidera i monopolisty polskiej produkcji - Fabrykę Rowerów „Romet-Jastrowie” - kontynuatora wieloletniej tradycji Zakładu R-3, produkującego rowery dziecięce i młodzieżowe. Zakupiony rometowski zakład – Spółka Arkus przejęła z całą załogą. W rok później, do Fabryki w Jastrowiu dołączono kolejny zakład: w Kowalewie Wielkopolskim. Fabryki byłych zakładów rometowskich zakupiono wraz ze znakami towarowymi znanych od lat marek „Jubilat” i „Wigry” oraz prawem do marki „ROMET”.

W rok 2000 Grupa połączonych zakładów weszła mocno w europejski rynek rowerowy. Nastąpiła modernizacja zakładów i specjalizacja produkcji. Mając, jako Producent - atut zapoczątkowanego przez Fabrykę Rowerów Romet -Jastrowie eksportu produktów do Europy Zachodniej, umocniła swoją pozycję eksportera. Na przełomie 2000/2001 do grupy trzech fabryk dołączono zakład w Nowowołyńsku na Ukrainie. Ta inwestycja otworzyła duże możliwości ekspansji na rynek Europy Wschodniej.

Od czerwca 2005 nastąpiło połączenie trzech fabryk : ARKUS Podgrodzie k/Dębicy, Romet-Jastrowie oraz Romet-Kowalewo Wlkp., w jedną spółkę kapitałową pod nazwą ARKUS & ROMET Group. Ta decyzja przyczyniła się do zwiększenia tak sprzedażowej, jak i organizacyjnej konkurencyjności, zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Historia Arkus & Romet Group to szereg osiągnięć, idących w kierunku ogólnego sukcesu firmy. Producent posiada nowoczesny park maszynowy, wysokiej klasy w pełni zautomatyzowaną lakiernię proszkową, rozbudowane centra logistyki magazynowej i produktowej: m.in Centrum Ogumienia Rowerowego i Dętek oraz własny transport. Profil organizacji produkcji, sieci sprzedaży i serwisu zmierza w kierunku europejskich standardów unijnych.

Po sukcesach w dziedzinie produkcji rowerów, w sezonie 2007 firma rozszerza działalność o segment motoryzacyjny- rozpoczynając produkcję skuterów, pod własną marką Romet. Posiadane doświadczenie, potencjał ludzi oraz wdrożone technologie, pozwolą na sprawne przejście w nowy rozdział historii Arkus & Romet Group.

 

www.sklep.arkus.com.pl

 

Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę