tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wyścigowe Mistrzostwa Polski w Moście - relacja
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Wyścigowe Mistrzostwa Polski w Moście - relacja

Autor: Lovtza 2012.07.18, 11:19 5 Drukuj

Za nami czwarta runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski która odbyła się w czeskim Moście. Jak wyglądała rywalizacja naszych zawodników na tle rywali z sąsiednich krajów? Co dzieje się w klasyfikacji poszczególnych klas po przekroczeniu półmetku sezonu? Zapraszamy do krótkiej relacji.

Puchary Polski rozpoczęły zawody już w czwartek pierwszymi treningami. W piątkowe popołudnie rozegrano wyścigi (łączone z czeskimi seriami) w obu klasach – Rookie 600 i Rookie 1000. O wynikach obu biegów informowaliśmy was już w piątek wieczorem, teraz warto rzucić okiem na sytuację w tabeli i generalnie rzecz biorąc na sytuację w Pucharze Polski. W Rookie 600 mimo miejsca poza podium na prowadzeniu pozostaje Marcin Sikora. Sławek Maszczak, który wygrał piątkowy wyścig odrobił sporo strat, ale do lidera nadal dzieli go aż 20 punktów. Sikorze wystarczy teraz regularnie zapunktować w czołówce obu poznańskich wyścigów, aby zgarnąć Puchar Polski. Ciekawie natomiast zapowiada się walka o trzecie miejsce w pucharze. Po piątkowym wyścigu Czarka Chrobota, Marcina Knawę i Arka Brancewicza dzieli zaledwie 5 punktów.

Wyniki wyścigu w Rookie 1000 także są wam już znane. Sytuacja jest tutaj o wiele ciekawsza niż w 600-tkach. Na chwilę obecną mamy dwóch liderów, bo Richard Balcar i Adam Marciniak mają po 70 punktów. Trzeciego Mirka Kołackiego i czwartego Jarka Chomicza dzielą zaledwie dwa punkty.

Generalnie rzecz biorąc w Pucharze Polski dzieje się niestety źle. Łącznie w obu klasach wystartowało zaledwie 17 (!) zawodników z naszego kraju. Tak słabej frekwencji nie notowaliśmy już dawno. Kłania się brak pucharów markowych, które w poprzednich latach napędzały Puchary Polski i były czynnikiem napędowym amatorskich wyścigów. Pozostaje liczyć na to, że w Poznaniu na domowej rundzie będzie nieco lepiej.

Mistrzostwa Polski także nie poraziły liczbą zawodników. W Supersportach świetnie pojechał Marek Szkopek, ale był to jednym radosny akcent minionego weekendu w Moście. Mikroszkopek ma już ponad 40 punktów przewagi nad drugim w tabeli Danielem Bukowskim i tytuł mistrzowski jest praktycznie na wyciągnięcie ręki, szczególnie że Marek w tym sezonie jeździ nie tylko szybko, ale także pewnie i bez niepotrzebnych atrakcji. Daniel Bukowski, który jako jedyny mógł w Moście powstrzymać płocczanina w chwili obecnej leczy kontuzję i jeśli wszystko pójdzie dobrze, będzie gotowy na ostatnią rundę w Poznaniu. To jednak za późno, aby powstrzymać Marka. Dzięki świetnej postawie w niedzielę, na trzeciej pozycji umocnił się Sebastian Zieliński.

W dużych Stockach stawiło się zaledwie ośmiu Polaków. Pomimo piątego miejsca w niedzielnym wyścigu prowadzenie w klasyfikacji Mistrzostw Polski zachował Michal Filla. Na drugim miejscu umocnił się Gwen Giabbani, a dzięki czwartej pozycji w niedzielę na trzecie miejsce w klasyfikacji sezonu przebił się Paweł Górka, spychając z tego miejsca Mariusza Kondratowicza, który miniony weekend zaliczył na deskach.

W Superbikach swoje prowadzenie w generale umocnił Marko Jerman. Trzecia pozycja w niedzielę, za Rousem i Camlekiem oznacza punkty, które dają Słoweńcowi bezpieczną przewagę nad drugim w tabeli Irkiem Sikorą. Trzeci w klasyfikacji sezonu pozostaje Janusz Oskaldowicz.

Zawody w Moście, jak nigdy wcześniej pokazały również zmierzch świetności cyklu Alpe Adria. Jeszcze nie tak dawno na rundy AA przyjeżdżały ekipy z całego regionu, w tym wysoko notowani zawodnicy z Włoch. Dziś pojawia się na nich coraz mniejsza ilość zawodników, poziom rywalizacji obniża się. Czy to jednak powinno dziwić? Biorąc pod uwagę, że mentalnie działacze z federacji krajów uczestniczących w Alpe Adria nie różnią się niczym od tego co znamy z PZM, to chyba trudno mówić o wielkim zaskoczeniu. Rzut oka na stronę internetową AA i profil na Facebook wszystko wyjaśnia. Mało atrakcyjna formuła zawodów (teoretycznie międzynarodowych) i brak realnego wsparcia i perspektyw dla najlepszych oznacza stopniową degradację tego cyklu. Oby zbliżająca się runda w Poznaniu nie była potwierdzeniem tych wniosków.

A wracając na nasze podwórko tutaj także nie mamy przesadnie optymistycznych konkluzji. To kolejny smutny rekord frekwencji Polaków na rundzie. Co gorsza kolejne zespoły i zawodnicy otwarcie deklarują, że w kolejnym sezonie nie staną na starcie. Czy to ostatni dzwonek? Oby nie, ale boimy się, że znów wyjdzie na to, że mieliśmy rację…

Polecamy pełną fotorelację z WMMP w Moście (137 zdjęć):

bracia szkopek
czarny na torze
czerwona flaga na torze most
czerwony motul na zakrecie
czeski tor gosci wmmp
czeski wyscig wmmp
Deszczowa runda Motocyklowych Mistrzostw Polski w Czechach - fotogaleria - FOTORELACJA
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
Andy Meklau tor most
NAS Analytics TAG
Gwen Gabbani pod parasolem
Natalia Florek padok most
andy koncentracja
auto fus na torze most
blondynka z parasolem
bmw auto fus
bmw motorrad
bmw na torze od gory
bmw sikora team
... więcej zdjęć »
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: txa 19/07/2012 13:23

Całkowita zgoda ;)

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na górę