tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 W Gorzowie wreszcie powstanie plac do wicze dla motocyklistw. Mao brakowao, a by przepad. Kiedy realizacja?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

W Gorzowie wreszcie powstanie plac do wicze dla motocyklistw. Mao brakowao, a by przepad. Kiedy realizacja?

Autor: Andrzej Sitek 2023.12.01, 09:53 Drukuj

"Plac do ćwiczeń wyczynowej jazdy fanów motoryzacji" był projektem zgłoszonym do budżetu obywatelskiego na rok 2022. Inicjatywa pojawiła się zatem już rok wcześniej, ale miała bardzo mocną konkurencję. Losy projektu długo były niepewne.

W tego typu inicjatywach decydują głosy mieszkańców, a gorzowianie chcieli również odtworzyć w mieście dawne zadrzewienia, i ten pomysł wspierało bardzo dużo osób. Ostatecznie wygrali jednak zwolennicy motoryzacji oddając łącznie 2450 głosów, dzięki czemu udało się wyprzedzić "rywala" o 549 głosów.

NAS Analytics TAG

Gorzowscy motocykliści dostali potwierdzenie, że obiekt powstanie. Teraz wreszcie nadszedł czas, żeby przejść z obietnic do czynów. Inwestycja zostanie zrealizowana w 2024 roku. Obiekt przy ul. Fabrycznej w Gorzowie ma powstać bardzo szybko, w zaledwie cztery miesiące, ale termin oddania placu nie został jeszcze ustalony, bo najpierw musi zostać podpisana stosowna umowa z wykonawcą.

Przetarg jeszcze się nie rozpoczął, natomiast już teraz znamy warunki projektu, którym będzie musiał sprostać wykonawca. Plac do ćwiczeń dla motocyklistów ma posiadać nawierzchnię z betonu asfaltowego BA na podbudowie z kruszyła łamanego. Firma wykonawcza będzie musiała również wybudować bezpieczny dojazd i wyjazd z obiektu, a także infrastrukturę peryferyjną, np. oświetlenie obiektu.

Patryk Koreń, który jest pomysłodawcą specjalnego placu dla fanów dwóch kół, chciał przede wszystkim, aby gorzowscy motocykliści mogli bezpiecznie rozwijać swoje umiejętności. Na wydzielonej, bezpiecznej strefie będzie można tworzyć za pomocą pachołków trasy o różnym stopniu trudności, ćwiczyć wprowadzanie motocykla w kontrolowany poślizg, jeździć na jednym kole. Plac ma służyć zresztą nie tylko do treningów, ale dodatkowo jako miejsce organizacji różnego rodzaju spotkań motoryzacyjnych.

W najbardziej optymistycznej wersji miejscówka oddana już pod koniec pierwszej połowy 2024 roku, ale bardziej prawdopodobne, że stanie się to jesienią lub pod koniec roku. Gorzowscy motocykliści długo czekali na swoje miejsce spotkań. Chyba wytrzymają jeszcze kilka miesięcy?

Advertisement
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
Advertisement
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr