tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 VII runda Pucharu Polski w MX 2009 - wyniki Chojna

VII runda Pucharu Polski w MX 2009 - wyniki Chojna

Autor: Piotr Jędrzejak 2009.09.15, 16:24 Drukuj

Na torze motocrossowym w Chojnie, 13. września, została rozegrana VII i zarazem finałowa runda Pucharu Polski w Motocrossie. Do zmagań zgłosiło się 52 zawodników którzy rywalizowali w klasach MX65, MX85, MX1 i MX2.

Niezbyt optymistyczna prognoza pogody zaczęła się sprawdzać już podczas treningu kwalifikacyjnego. Coraz mocniejsze opady deszczu, podczas pierwszego biegu przechodziły chwilami w ulewny deszcz, jednak końcówka zawodów i dekoracja zwycięzców odbyła się już w przebłyskującym słońcu.

W najmłodszej klasie MX65 wystartowało 11 zawodników, a zwycięzcą w obu wyścigach został Jan Ratajski z KM Cross Lublin. Klasa MX85 liczyła tyle samo osób, a dwukrotnie wygrał Adam Tomiczek z UKS Wiraż Cieszyn.

Najliczniej, chociaż było ich tylko 21, wystartowali zawodnicy klasy MX2, a najszybszy w obu wyścigach był Tomasz Wysocki z KM Cross Lublin. Klasa MX1 zgromadziła na starcie 9 zawodników, w pierwszym biegu zwyciężył Wojciech Kuształa z MK Jasam Lidzbark Warmiński, a w drugim Dawid Kruk z ŁKM Łowicz.

Ostatnia runda wyłoniła oczywiście zwycięzców klasyfikacji generalnej Pucharu Polski 2009, a puchary zostały wręczone na uroczystej kolacji, po zakończeniu zawodów.