tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Repsol Honda NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Repsol Honda

Autor: 2008.03.27, 21:01 Drukuj

Fabryczny zespół Hondy, który w tym sezonie rozpoczyna czternasty rok współpracy ze swoim sponsorem tytularnym, hiszpańskim gigantem paliwowym, firmą Repsol, to jedna z najbardziej utytułowanych ekip w królewskiej klasie.

Ulokowany w Belgii, jednak zarządzany bezpośrednio przez Japończyków z wyścigowego ramienia Hondy - HRC [Honda Racing Corporation], team dominował w wyścigach królewskiej klasy przez ponad dekadę, począwszy od pięciu tytułów Australijczyka Micka Doohana w latach 1994-1998, przez triumf Alexa Criville w 2000 roku, Valentino Rossiego w latach 2002 i 2003, a kończąc na sukcesie Nicky'ego Haydena sprzed dwóch sezonów.

Od odejścia Rossiego pod koniec 2003 roku przez garaż fabrycznej ekipy przewinęło się wiele gwiazd wyścigów Grand Prix, od Alexa Barrosa, przed Maxa Biaggiego, aż do Daniego Pedrosy, jednak nie udało się im osiągnąć sukcesów równym tym sprzed lat.

Od swojego debiutu w królewskiej klasie w 2003 roku ekipie wierny jest Amerykanin Nicky Hayden, który co prawda wywalczył dla niej tytuł w sezonie 2006, jednak jego triumf dla wielu fanów nie był zbyt przekonywujący.

Dwa lata temu do zespołu dołączył z kolei młody Hiszpan, Dani Pedrosa, który od lat uważany jest za „złote dziecko HRC" i typowany na kolejnego mistrza ekipy Repsol Honda. W poprzednim sezonie 22'latek z przedmieść Barcelony wywalczył co prawda wicemistrzowską koronę, lecz ten rok rozpoczyna z kontuzją ręki i niedopracowanym motocyklem, dlatego jest sukces stoi pod sporym znakiem zapytania.

W przeciwieństwie do np. „rodzinnego" zespołu Ducati Marlboro, w garażu i jednostce gościnnej Repsol Hondy panuje bardzo chłodna, korporacyjna atmosfera, która sprawia, iż dla wielu zawodników jazda w barwach tego teamu nie jest już szczytem marzeń. Czy dzięki wynikom nowego modelu RC212V wkrótce się to zmieni?

Motocykl Honda RC212V
Opony Michelin
Zawodnicy Dani Pedrosa, Nicky Hayden
Szefowie mechaników Michael Leitner, Pete Benson
Szef Zespołu Makoto Tanaka
Strona www.world.honda.com/WGP/


  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę