tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rękawice REDLINE SP4 - test
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rękawice REDLINE SP4 - test

Autor: Coobin 2008.11.28, 10:24 5 Drukuj

Mimo, że na zewnątrz już coraz chłodniej, chcielibyśmy zaprezentować letnie rękawice firmy REDLINE

Okres letni to wbrew pozorom nie taka idylliczna pora roku dla motocyklisty. Co prawda nie musi się on zmagać z zimnem, za to problem staje się wysoka temperatura. Najbardziej  odczuwalne jest to w ruchu miejskim, gdzie prędkość jest niska, a chłodzenie opływającym powietrzem niedostateczne. Nikt z nas nie lubi tego nieprzyjemnego uczucia pocących się rąk. Cóż jednak zrobić? W rękawicach trzeba jeździć, bo wymaga tego zwykły rozsądek oraz dbałość o własne bezpieczeństwo. W takich sytuacjach najlepiej zaopatrzyć się w rękawice typowe do jazdy w lecie. Taki oto produkt ma swojej ofercie firma REDLINE.

NAS Analytics TAG

Model SP4, który otrzymaliśmy do testu, charakteryzuje się bardzo profesjonalnym designem. Jest to model w kolorze czarnym. W tym przypadku kolor określany jest przez rodzaj użytego materiału na przedniej części rękawicy, który ma za zadanie lepiej oddawać ciepło. W połączeniu ze skórą wygląda to bardzo elegancko.

Firma REDLINE przyzwyczaiła nas do produktów wysokiej jakości. Nie inaczej jest w przypadku rękawic SP4. Jakość użytej skóry nie budzi zastrzeżeń. Jest ona mięciutka, co daje lepsze czucie manetki. Co prawda szwy, choć poprowadzone bardzo precyzyjnie, w dwóch miejscach są niedokładnie zakończone. Objawia się to w postaci wychodzących nitek.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo SP4, wyposażone są w karbonowy ochraniacz na kostki palców.  Oprócz tego na kołnierzu nadgarstka znajdują się małe piankowe wstawki, mające na celu amortyzować uderzenie w razie upadku.

A jak się w nich jeździ? W praktyce sprawdzają się one bardzo dobrze. Miałem okazję wypróbować SP4 podczas upalnych dni w temperaturach powyżej 25C. Muszę powiedzieć, że komfort termiczny jest naprawdę odczuwalny. Ręka się nie poci, za to jest uczucie przewiewności. Materiał na przedniej części rękawicy spełnia swoje zadanie, dając uczucie chłodu dzięki temu, iż przepuszcza powietrze. Poza tym rękawice są wygodne.

Jedyna rzecz, którą bym poprawił, to wydłużyłbym kołnierz nadgarstka. Według mnie jest on za krótki i nie można go swobodnie naciągnąć na rękawy kurtki.

Reasumując, rękawice SP4 to dobry wybór, który pozwoli przetrwać letnie upały, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
lewa SP4
test redline
rekawica
SP4 redline lewa
ochraniacz
palce sp4
redline sp4
rekawica rzep
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę