Ranking kasków motocyklowych

Autor: Eristof 2008.06.13, 09:45 20 Drukuj

Zanim kupisz kask sprawdź, czy jest on dostatecznie bezpieczny.

Brytyjski rząd, w trosce o bezpieczeństwo motocyklistów opracował ranking najbezpieczniejszych kasków motocyklowych. SHARP (Safety Helmet and Assessment Rating Program) jak na razie obejmuje kaski integralne, będące w sprzedaży na Wyspach Brytyjskich. Podstawą oceny kasków są testy absorpcji uderzeń, przyśpieszeń obrotowych, a także testów przy prędkościach zarówno wyższych, jak i niższych, niż te ustanowione w obecnie obowiązujący normach bezpieczeństwa.

Celem rankingu SHARP jest pomoc motocyklistom w doborze odpowiednio bezpiecznego dla nich kasku, co ma w zamyśle obniżyć poziom śmiertelnych wypadków drogowych z udziałem motocyklistów.

Sam ranking przynosi dosyć zaskakujące wyniki. Na jego podstawie można dojść do wniosku, że nie zawsze najdroższe kaski są najbezpieczniejsze. SHARP nie ma dla przykładu litości dla legend, takich jak Arai RX-7, czy tez Shoei XR1000, które sklasyfikowane zostały na o wiele niższych miejscach, niż niektóre modele tanich i popularnych skorup. A przecież te znane kaski uważane są za najbezpieczniejsze na świecie!

Oczywiście nie należy tego rankingu traktować jak wyroczni, bo o wartości kasku decyduje wiele czynników. Niemniej jednak warto być dobrze poinformowanym. Które kaski wypadły najlepiej, a które najgorzej zobaczycie sami klikając tutaj.

Zdjęcia
Komentarze 11
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali
na górę