tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Najlepsze tory motocrossowe w Polsce
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Najlepsze tory motocrossowe w Polsce

Autor: Lovtza 2015.05.22, 14:16 5 Drukuj

Szykujesz się na tegoroczny sezon crossowy i szukasz miejsc, na których mógłbyś się wykazać? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki przegląda najważniejszych torów motocrossowych w Polsce. Abyście nie utonęli pod powodzią informacji wybraliśmy obiekty, na których rozgrywane są zawody rangi krajowej i międzynarodowej.

W Polsce istnieje trudna do oszacowania liczba torów motocrossowych. Część z nich, to obiekty na poziomie takim jak opisane poniżej, utrzymywane przez lokalne kluby, część z nich to tory lokalne, a cześć to obiekty, będące efektem spontanicznego treningu przez lokalnych miłośników motocrossu.

Sobieńczyce

W 2009 roku w miejscowości Sobieńczyce na działce o łącznej powierzchni 16ha powstał zbudowany od podstaw ośrodek sportów motorowych. Lokalizacja nie jest przypadkowa ponieważ gwarantuje ona liczne atrakcje nie tylko zawodnikom ale również osobom towarzyszącym ! Zaledwie 1 km dzieli nas od jeziora Żarnowieckiego a tylko 8 km od takich kurortów jak Dębki i Karwia. Przy dobrej widoczności z toru widać Morze Bałtyckie! Dookoła toru znajdują się też liczne atrakcje takie jak jazdy konne, farma strusi czy spływy kajakowe.

Tor motocrossowy na terenie ośrodka to obiekt, na którym odbywają się zawody rangi mistrzostw Polski oraz pucharu Europy. Tor ma 1800 metrów długości i 8-10 metrów szerokości. Tuż po prostej startowej jest tarka złożona z sześciu garbów, nawrotka, tuż za nią pierwsza hopa, a zaraz za nią kolejna. W sumie na torze znajduje się 10 przeszkód nadających się zarówno dla motocyklistów jak i dla quadowców i nie są to tylko hopy typu trumny, ale na torze znajdują się również skoki, które polubią szczególnie motocykliści.

Adres do nawigacji GPS: Sobieńczyce, gmina Krokowa

Lokalizacja

Olsztyn

Malowniczo położony tor na wschodnich rubieżach Olsztyna. Ciekawa konfiguracja i piękna lokalizacja przy lesie i pomiędzy jeziorami stanowi o uroku tego miejsca. Tor położony jest na blisko 20ha powierzchni. Rozgrywane są na nim wyścigi zaliczane do zawodów rangi okręgowej, ale także do Mistrzostw Polski w Motocrossie oraz Mistrzostw Europy w MX.

Adres do nawigacji satelitarnej: Olsztyn, ul. Lubelska 19

Lokalizacja

Człuchów

Człuchowski obiekt należy do najbardziej znanych w kraju, rozgrywano na nim zawody rangi międzynarodowej. Tor ma długość 1850 m, ulokowany jest na nawierzchni żwirowo-piaszczystej. Teren jest tu naturalnie pagórkowaty, motocykliści mają tutaj 5 dużych skoków. Motocross ma w Człuchowie bogate tradycje. Na miejscowym torze odbywają się tu m.in. Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Polski, goszczono tutaj również wyścigi zaliczane do klasyfikacji Mistrzostw Europy.

Adres do nawigacji GPS: Człuchów, ulica Kamienna.

Lokalizacja

Stryków

Początki motocrossu w Strykowie sięgają 1986 r. W pobliżu koło zalewu zbudowano tor i rozegrano pierwsze towarzyskie zawody. Dwa lata potniej powołano sekcję motocrossową przy MKS "Zjednoczeni" Stryków. Z czasem w Strykowie powstał nowy tor, przy ul. Warszawskiej, na którym zawody rozgrywane są do dziś. Stryków to duży i szeroki  tor o nawierzchni ziemnej, ale po ostatniej modernizacji jest sporo fragmentów piaszczystych. Położony na płaskim terenie dysponuje sporą ilością hop i skoków. Na obiekcie tym rozgrywane są zawody rangi Mistrzostw i Pucharu Polski. Stryków jest najmniejszym miastem w Polsce, w którym istnieje sekcja motocrossowa.

Sam tor motocrossowy ma 1710 m długości i jest dogodnie położony przy węźle łączącym autostrady A1 i A2.

Adres do nawigacji GPS: Stryków, ulica Warszawska

Lokalizacja

Więcbork

Tor w Więcborku przeszedł w ostatnich latach gruntowny remont. Aktywnie działający tam klub organizuje na nim zawody o randzie klubowej, ale także gości zawodników na zawodach zaliczanych do Mistrzostw Polski. Tor jest miękki, ma 1300 metrów długości.

Lokalizacja

Lidzbark Warmiński

Jeden z najlepszych i najciekawszych polskich torów motocrossowych. Malowniczo położony na zalesionych wzniesieniach na południowy wschód od centrum Lidzbarka. Tor piaszczysty, lubiany przez zawodników, także dzięki dobremu przygotowaniu i utrzymaniu przez Moto Klub Lidzbark Warmiński. Poza lokalnymi zawodami obiekt gości także Mistrzostwa Strefy Północnej oraz Mistrzostwa i Puchar Polski w Motocrossie.

Adres do nawigacji GPS: Lidzabark Warmiński, ulica Wrzosowa

Lokalizacja

Gdańsk Borkowo

Tor w Gdańsku, to nowy obiekt należący do Gdańskiego Auto Moto Klubu, zbudowany w roku 2004. Poprzedni tor nie mieścił już imprez rangi międzynarodowej, jakie regularnie rozgrywane są w stolicy Pomorza.  Tor ma nawierzchnię mieszaną z domieszką gliny, co sprawia że jest miękki gdy jest mokro i utwardza się przy wysokich temperaturach i braku opadów. Tor ma około 1500 metrów długości, szerokość to 6-8 metrów. Obiekt wyposażono w duży park maszyn i parkingi.  

Adres do nawigacji GPS: Gdańsk, ulica Starogardzka

Lokalizacja

Rosówek

Kolejny obiekt z kalendarza Mistrzostw i Pucharu Polski w Motocrossie. Tor w Rosówku otwarto w październiku 2006 roku i nosi imię Zbigniewa Rutkowskiego, wielokrotnego mistrza Polski w motocrossie, który wywalczył je w barwach Szczecińskiego Klubu Motorowego. Tor ten jest uważany za jeden z najlepszych torów motocrossowych w Polsce. Obiekt położony jest około 20 kilometrów na południowy zachód od Szczecina, tuż przy polsko-niemieckiej granicy. Jest ciekawy i wymagający technicznie, bardzo lubiany przez zawodników. Tor zarządzany jest przez Klub Proracing Team.

Dla osób chcących doświadczyć przygody istnieje możliwość wypożyczenia motocykla i pod okiem instruktora poczuć smak motocrossu. Administratorzy toru zapraszają do siebie również fanów quadów, którzy mogą sprawdzić swoje umiejętności na torze wyścigowym.

Adres do nawigacji GPS: Rosówek, gmina Kołbaskowo

Lokalizacja

Oborniki Wielkopolskie

Tor motocrossowy w Obornikach jest jednym z najlepszych w Polsce a także w Europie torów do ekstremalnej jazdy motocyklem, quadem oraz rowerem. Znany jest  dzięki imprezom ogólnopolskiej oraz europejskiej  rangi oraz organizowanym tu obozom sportowym i przygotowawczym. Obiekt zarządzany jest przez Obornickie Towarzystwo Sportowe Motoklub Oborniki.  Tor ma 1620 metrów długości, 8 do 12 metrów szerokości i 13 skoków.

Adres do nawigacji GPS: Oborniki Wielkopolskie, ulica Łukowska

Lokalizacja

Cieszyn Boguszowice

Tor w Cieszynie ma 30-letnią tradycję. W ostatnich latach przeszedł gruntowną modernizację, dzięki czemu spełnia standardy wymagane do organizacji imprez na najwyższym, światowym poziomie.

Obiekt ten zarządzany przez Cieszyński Klub Motorowy, to obecnie najnowocześniejszy w Polsce tor motocrossowy, posiadający homologację do Mistrzostw Polski i Europy. Położony na 11 ha niezwykle urozmaiconego terenu, oferuje 1000 miejsc siedzących na znakomicie położonych trybunach, z których każdy widz z łatwością obejmie wzrokiem całą trasę. Tor wyposażony jest w profesjonalną maszynę startową, tor rowerowy oraz skatepark. Rodzaj podłoża: piasek, glina, ziemia, długość toru: 1650 m, szerokość min.-max.: 8-10 m, szerokość startu: 40 m, ilość skoków: 17, ilość zakrętów: 16.

Adres do nawigacji GPS: Cieszyn, ulica Motocrossowa

Lokalizacja

Jak wspomnieliśmy na wstępie zaprezentowane obiekty to tylko część naszej krajowej sceny MX. W sieci znajdziecie wiele stron i poradników gdzie warto udać się lokalne tory crossowe.

Za pomoc w realizacji materiału oraz za odlotowe okleiny dziękujemy firmie 24MX. Części i materiały eksploatacyjne do Twojego motocykla crossowego znajdziesz również w 24MX.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia

24mx logo


Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę