tr?id=1223146534440221&ev=PageView&noscript=1

Najgorszy bród rajdu Dakar 2013

Autor: Lovtza 2013.02.04, 12:13 7 Drukuj

Sami zapewne doskonale wiecie, że są takie miejsca na drogach, które wydają się zupełnie zwyczajne i całkiem bezpieczne, tymczasem właśnie tam dochodzi do większości wypadków w okolicy. Takie trudne do wyjaśnienia czarne punkty pojawiają się nie tylko na drogach publicznych, ale też w trakcie rywalizacji sportowej. Prosta z pozoru przeszkoda kładzie pokotem wszystkich.

Tak właśnie wyglądała przeprawa przez bród w trakcie tegorocznego Dakaru. Snująca się leniwie rzeczka przecina lokalną drogę. Bród który motocykliści mieli do pokonania miał nie więcej niż 5 cm głębokości, czyli spokojnie można by go sforsować na deskorolce, i to nie mocząc butów. Okazało się jednak że to nie głębokość wody była tutaj największą przeszkodą…

Pod cienką warstwą wody najprawdopodobniej betonowe płyty pokryła solidna warstwa glonów. Te zaś potrafią być śliskie jak lód i zapewne właśni o tym przekonała się o tym znaczna część motocyklowej stawki. Nie zabrakło też polskiego akcentu, na deskach wylądował Jacek Czachor z Orlen Teamu.

Zdjęcia
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę