tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motokoc OJ Atmosfere Metropolitan - test
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motokoc OJ Atmosfere Metropolitan - test

Autor: Lovtza 2009.11.18, 15:16 4 Drukuj

O ile można wydłużyć sezon jazdy jednośladem przy pomocy prostego patentu?

W ostatnich dniach jesiennego ochłodzenia testujemy graty przydatne przy eksploatacji jednośladów w czasie jazdy jesienią i zimą. Dziś przyszła pora na koc włoskiej firmy OJ Atmosfere Metropolitan model Pro Leg F. To wyrób określany jako uniwersalny, z założenia pasujący do większości maksi skuterów. My testowaliśmy go na Burgerze 400. Co taki produkt oferuje, a czego nie powinniście od niego oczekiwać?

NAS Analytics TAG

Wykonanie produktu stoi na bardzo przyzwoitym poziomie. Czyste, równe szwy, porządne materiały i przemyślane rozwiązania mogą się podobać. Zewnętrzna warstwa koca wykonana jest z wytrzymałej nieprzewiewanej i nieprzemakalnej tkaniny. Pod nią znajduje się wyjmowany ocieplacz, osłona przeciwdeszczowa na siedzenie a w boczkach wygospodarowano miejsce na usztywnienie brzegów koca zapobiegające trzepotaniu w czasie jazdy. Boczna górna krawędź wyposażona została w sterowany suwakiem regulator objętości. Przydaje się także wziernik pozwalający dostać się do stacyjki oraz odblaskowe wstawki pozwalające być lepiej widocznym po zmierzchu.

Montaż jest kwestią kluczową jeśli chodzi o właściwe użytkowanie produktu. Przyznam, iż moje pierwsze podejście do tego tematu nie było najszczęśliwsze, przez co koc trzepotał na wietrze. Dopiero drugie, poprawne zamocowanie Metropolitana pozwoliło na zapoznanie się z jego walorami. Sama instalacja osłony jest prosta, trzeba jedynie rzucić uważnie okiem na instrukcję. Prosty montaż paskami i klamerkami zajmuje kilka minut i nie grozi uszkodzeniem owiewek pojazdu.

Użytkowanie

Dobrze zamocowany koc tworzy przestrzeń, która jest wystarczająca do wygodnego umieszczenia w niej nóg, a jednocześnie na tyle kompaktową, że nie pojawiają się w niej ciągłe zawirowania powietrza. Usztywnione boczne ścianki nie trzepoczą na wietrze nawet przy prędkościach rzędu 120 km/h. Przyzwyczajenia wymaga zatrzymywanie się i ruszanie pojazdem wyposażonym w opisywane dobrodziejstwo. Po prostu trzeba zwrócić uwagę, aby noga trzymana na przednim podparciu w chwili zatrzymania skutera nie uwięzła w kocu. To oznacza bowiem glebę. Po ruszeniu natomiast należy tak cofnąć nogę na podest, aby nie podwinąć koca. Generalnie nie jest to wielki problem i przyzwyczajenie do obecności Metropolitana zajmuje dosłownie chwilę. A korzyści są ogromne. Przede wszystkim pod kocem da się pojechać nawet w codziennych, zwykłych spodniach gdy na ulicy panują temperatury z przedziału 5-10oC. Oczywiście omawiana osłona nie zapewni ciepła takiego, jak podróż samochodem, ale uchroni nas z pewnością przed szybkim wychłodzeniem nóg. Ochrona nie jest idealna, ponieważ zimne powietrze mimo wszystko przedostaje się między koc a owiewkę i dociera do nóg.

Po założeniu na szyję „śliniaka" okazuje się, że koc chroni całkiem nieźle przed deszczem. Jest to szczególnie przydatne w mieście, gdzie często szkoda czasu na zmianę ciuchów na motocyklowe, a jednocześnie wystarczy chwila przebywania na deszczu, aby przemoknąć do cna.

Wnioski

Bardzo fajny produkt realnie poprawiający komfort jazdy skuterem w czasie niskich temperatur i kiepskich warunków atmosferycznych. Wymaga prawidłowego montażu i przyzwyczajenia jeśli chodzi o użytkowanie.

Plusy / Minusy

+ dobra jakość wykonania
+ przemyślana konstrukcja
+ skuteczna ochrona przez zimnem
+ łatwy montaż
+ rozsądna cena

- fruwające na boki paski (brak spinek)
- wymaga przyzwyczajenia

Cena: 337 zł

Gdzie to kupić: sklep.scigacz.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
Motokoc OJ Atmosfere Metropolitan
Adv Spec Code err:"Btn_300_250_p//odstr"
Motokoc OJ Atmosfere Metropolitan Burgman
Motokoc OJ Atmosfere Metropolitan expander
Motokoc OJ Atmosfere Metropolitan logo
Motokoc OJ Atmosfere Metropolitan oslona przeciwdeszczowa
Motokoc OJ Atmosfere Metropolitan Pro Leg
Motokoc OJ Atmosfere Metropolitan wziernik
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr