tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle KTM z silnikiem 490 cm3 odoone na pk. Producent pracuje nad inn platform
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykle KTM z silnikiem 490 cm3 odoone na pk. Producent pracuje nad inn platform

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.01.23, 16:11 Drukuj

Kiedy w 2020 r. KTM zapowiedział, że pracuje nad nową platformą klasy 500 cm3, wszyscy fani z niecierpliwością czekali na moment premiery. Ten był już blisko i pojawiły się nawet domysły dotyczące potencjalnych osiągów. Teraz z Indii napływają informacje, że austriacki producent porzucił te plany i zamierza pracować nad inną platformą.

W czerwcu 2020 r. Stefan Pierer potwierdził, że producent pracuje nad nowym silnikiem klasy 500 w Indiach, a więc platforma miała być tworzona wspólnie z Bajaj. Indyjski koncern wyprodukował ostatnio milionowy motocykl KTM i z jego fabryk wyjeżdżają właśnie maszyny z silnikami o pojemnościach od 125 do 390 cm3. Finalny efekt prac mieliśmy zobaczyć w ubiegłym roku, ale nic takiego się nie wydarzyło i nie wydarzy, ponieważ według serwisu Autocar India teraz Stefan Pierer rezygnuje z tego pomysłu.

NAS Analytics TAG

Autocar India twierdzi, że te informacje bazują na najświeższych wypowiedziach Stefana Pierera. Powodem odłożenia pomysłu do szuflady są oczywiście koszty, które mają być niewspółmierne do potencjalnych zysków. Zamiast tego KTM zamierza zmniejszyć silnik o pojemności 799 cm3, który napędza motocykle platformy 790 i przedstawić platformę 690. Motor o pojemności 799 cm3 generuje maksymalną moc 95 KM, a mniejsza jednostka miałaby generować ok. 80 KM i konkurować z takimi maszynami jak wskrzeszona Honda Hornet, Kawasaki Z650 i Yamaha MT-07. KTM planuje wypuścić pierwsze motocykle o oznaczeniu 690 w 2024 r.

Jeszcze w maju 2022 r. pojawiły się domysły, że KTM serii 490 jest już blisko, a wszystko za sprawą motocykla CFMoto 450R. Chińczycy blisko współpracują z KTM, co naturalnie zrodziło wiele domysłów i spekulacji. Silnik chińskiego motocykla ma pojemność 449 cm3 i maksymalną moc 50 KM. Jak widać KTM nie widzi przyszłości w takiej platformie i w zamian za to zaserwuje nam coś z zupełnie innej beczki.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr