tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Modeka Sporty Mesh 2010 - na tor w tekstyliach?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Modeka Sporty Mesh 2010 - na tor w tekstyliach?

Autor: Piotr Jdrzejak 2010.05.04, 09:53 Drukuj

Kurtka Sporty Mesh trafiła do katalogów Modeki jako kolekcja 2010. Przeznaczeniem kurtki, na co zresztą wskazuje nazwa, jest sport. No i rzeczywiście Sporty Mesh jest krótka, zwarta, bez odstających kieszeni, a metalowe ochraniacze na ramionach dodają jej agresywnego wyglądu. Poza tym, z zewnątrz jest to zwykła kurtka, bez zbędnych wodotrysków, grafik, czy dużej ilości zbędnych przeszyć, ale w swojej prostocie zachowuje dobry styl.

Poza wspomnianymi już zewnętrznymi, metalowymi wzmocnieniami, kurtka została też wyposażona w ochraniacze ramion oraz łokci, spełniające standardy EN 1621-1 oraz piankę na plecach - Crash Foam. Dzięki temu kurtka oferuje dobrą ochronę, co zresztą przetestowałem własną glebą. Nic mi się nie stało, a pomógł mi ochraniacz łokcia – niewielkie ślady na kurtce widać na zdjęciach. Ponadto na wyposażeniu znalazły się ściągacze na ramionach, nieduży, zintegrowany pas nerkowy oraz suwaki do złączenia kurtki ze spodniami – krótki lędźwiowy oraz długi na całym obwodzie. Jest też regulacja obwodu na wysokości pasa. Niestety zastosowane przy tym rzepy, tak samo jak i te z zapięć rękawów, czy przy suwakach, zostały kiepsko przyszyte i zaczęły powoli urywać się już na samym początku kilkumiesięcznego użytkowania Sporty Mesha.

NAS Analytics TAG

Kurtka posiada wiele siatkowych wstawek, dzięki czemu w gorące dni oferuje wysoki poziom wentylacji. Problem pojawia się, gdy w nienajcieplejsze dni, po zmroku temperatura spada – kurtka raczej nie utrzymuje ciepła. Wtedy przydaje się wożenie podpinki w schowku motocyklowym. Dzięki zastosowanej membranie Reissa Z-Liner, deszcz jest niestraszny, nawet w ciężkich warunkach. Niestety system guzikowo–gumkowy zastosowany do jej przyczepiania na końcach rękawów jest mało praktyczny, a do tego tasiemki mogą się niszczyć. Pozostaje robić to uważnie, po uzbrojeniu się w cierpliwość. Mimo sportowego przeznaczenia, Sporty Mesh ma w zupełności wystarczającą ilość praktycznych kieszeń, a założenie podpinki nie oznacza rezygnacji z tych wewnętrznych. Wodoodporna membrana też ma schowki i tak samo jak kurtka wykonana została w 100% z poliestru.

Po czterech miesiącach dość intensywnego użytkowania i jednej glebie, suwaki nie stwarzają żadnych problemów, nie ma nadmiernej ilości wystających, luźnych nitek, nic nie przeszkadza. Gdyby nie te odpadające rzepy, Modeka Sporty Mesh byłaby idealną, letnią, tekstylną, sportową kurtką motocyklową za kwotę, która nie odstrasza. Dostępne rozmiary to XS-4XL, cena producenta wynosi 590 złotych, a w skali 1-6, redakcyjna ocena wynosi 4+.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
4un trx850 honda drive safety trening promotor b mg 0455 yamaha trx honda drive safety trening promotor b mg 0416
Adv Spec Code err:"Btn_300_250_p//odstr"
trx od tylu honda drive safety trening promotor b mg 0447 modeka prawy rekaw
przod sh300i honda test a mg 0083 plecy i pas modeka sporty mesh
sporty mesh lokiec po glebie sporty mesh modeka
sporty mesh dolny rzep glownego suwaka mocowanie podpinki w relawie
protektory lokiec ramie rzep na regulacji w pasie
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr