tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 ukasz Kurowski - zawsze mierz wysoko!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

ukasz Kurowski - zawsze mierz wysoko!

Autor: Ania Jdrasiak 2009.05.18, 10:47 Drukuj

Zeszłoroczny Mistrz Polski w MX2 postanowił w tym sezonie zamieszać w stawce zawodników i ma nadzieję powtórzyć ubiegłoroczny sukces w nowej klasie

Sezon motocrossowy zaczyna się rozkręcać. Za nami pierwsza runda Mistrzostw Polski w klasie MX1, w której wystartował Łukasz Kurowski. Zeszłoroczny Mistrz Polski w MX2 postanowił w tym sezonie zamieszać w stawce zawodników i ma nadzieję powtórzyć ubiegłoroczny sukces w nowej klasie. Postanowiliśmy zapytać Łukasza jakie jeszcze plany ma na nadchodzący sezon.

NAS Analytics TAG

Ścigacz.pl: Zmieniłeś klasę, w której startujesz. Teraz jeździsz w MX1, a nie jak w zeszłym sezonie MX2. Opowiedz nam o tym.

Łukasz Kurowski: Zmieniłem klasę ponieważ chcę wystartować w jednej rundzie Mistrzostw Świata klasa MX3, tam warto jest mieć dwa motocykle takie same, poza tym kiedy jestem na krajowych rundach i mam dwa takie same motocykle to w przypadku jakiejś awarii mam pole manewru. Wydaje mi się, że szybciej jadę dużą maszyną i powiem, że taki motocykl uczy pokory, szczególnie w tej pojemności.

Ścigacz.pl: Po I rundzie Mistrzostw Polski zajmujesz dobre 3. miejsce. Jakie są założenia na ten sezon, tytuł mistrzowski w kolejnej klasie?

Łukasz Kurowski: Założenia, hmmmm ja zawsze mierzę wysoko, chciałbym stanąć na najwyższym miejscu na podium i będę dążył do tego, jednak to jest sport i różne rzeczy mogą się przydarzyć. W dodatku, w tym sezonie jest o jedną rundę mniej, niż w zeszłym, więc trzeba jechać równo i płynnie. Myślę, że klasa MX1 w tym roku będzie bardziej ciekawa, niż w 2008, chociażby ze względu na większą liczbę zawodników.

Ścigacz.pl: Gdzie w tym roku będziemy mogli Cię zobaczyć, oprócz oczywiście zmagań w ramach Mistrzostw Polski?

Łukasz Kurowski: W tym roku oprócz startów w Motocrossie, wystartuję w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w skuterach wodnych (klasa Stock) i jak czas pozwoli może jednej lub dwóch rundach Mistrzostw Europy, tak dla funu. Po sezonie, czyli w okolicach października, chciałbym wziąć udział w jakimś rajdzie przeprawowym na quadzie. Ponadto w tym roku organizuję bardzo dużo zgrupowań mających na celu doszkalanie techniki jazdy na motocyklu, więc praktycznie tydzień w tydzień jeżdżę po Polsce oraz trenuję. Nie da się ukryć, że czas mam wypełniony po brzegi.

Ścigacz.pl: W ostatnim czasie w teamie Kurowski Racing zaszły pewne zmiany. Z zespołu odszedł Karol Knap. Co było tego przyczyną? Czy możemy spodziewać się dalszych zmian w składzie zespołu?

Łukasz Kurowski: Karol jeździł Cross Country i jakoś nasze drogi się mijały w zeszłym sezonie. W motocrossie były inne terminy i klasy, w których startowaliśmy, więc ciężko było nas spotkać razem. W tym roku jest trochę inna sytuacja, bo Szymon jeździ dalej w 80tkach, a ja zmieniłem klasę i znowu mamy inne terminy i się mijamy. Myślę, że kalendarz zawodów na ten sezon jest idiotyczny. Nie chodzi tu o tory, na których odbywają się zawody tylko o daty. Przecież to kpina żeby pierwsza runda Mistrzostw Polski była w maju. Zawsze, do tej pory było tak, że starty były już na początku kwietnia. Dodam tylko, że w innych krajach (Włochy, Francja, Niemcy) zawodnicy startują już w marcu. Podobno władze myślą o rozwoju zawodników? Chyba wstecz!!!

Ścigacz.pl: Świetnie sobie radzi natomiast twój teamowy kolega Szymon Motylewski, który w swojej klasie po drugiej rundzie Mistrzostw Polski zajmuje pierwsze miejsce. Jak oceniasz jego szanse na poprawienie zeszłorocznego wyniku?

Łukasz Kurowski:  Szymon w tym roku ma duże szanse na tytuł, i mam nadzieję, że go dowiezie. Jest to młody i ambitny zawodnik, który mimo swojego wieku jedzie równo, ma bardzo dobry feeling motocykla. Ma również trochę braków, ale wynikających z rutyny. Myślę jednak, że z obecnej grupy startujących w tej klasie, mocno się wyróżnia i życzę Szymonowi samych jedynek w sezonie.

Ścigacz.pl: Dziękujemy za rozmowę.

Zapraszamy również na stronę zespołu Kurowski Racing Team: www.lukaszkurowski.com.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
czluchow kurowski lukasz yamaha
kurak whipper kurowski yamaha
kurowski lukasz yamaha motocorss progrip
kurowski kedzirski zakret
Lukasz Kurowski przerwa podczas zawodow
Yamaha Kurak
Yamaha Lukasza Kurowskiego
motocykle Kurak
Kurowski Racing
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr