tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kuba Piątek laureatem Akademii ORLEN Team NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kuba Piątek laureatem Akademii ORLEN Team

Autor: Informacja prasowa 2014.09.19, 08:37 1 Drukuj

Kuba Piątek, aktualny lider klasyfikacji juniorów Mistrzostw Świata Rajdów Cross-Country FIM został najwyżej oceniony w procesie rekrutacyjnym Akademii ORLEN Team. 23-latek z Lublina wystartuje wraz z zawodnikami ORLEN Team w zamykającym sezon rajdzie OiLibia Rally, który odbędzie się w Maroku w dniach 3-9 października 2014 r. 

Pięcioro topowych w swoich dyscyplinach motocyklowych zawodników: Paweł Szymkowski, Adam Tomiczek, Maciek Giemza, Kuba Piątek i Ola Kowalik rok temu, po bardzo wymagających testach na piaskach marokańskiej pustyni wywalczyło miejsca w Akademii ORLEN Team. Zawodnicy zostali objęci rocznym programem stypendialnym i treningowym mającym na celu kompleksowe wsparcie ich rozwoju i wybór jednego zawodnika, który wykaże największy postęp pod kątem przyjętych przez ORLEN Team kryteriów.

NAS Analytics TAG

- To był niezwykle trudny wybór. Postawiliśmy na Kubę Piątka, ponieważ w naszej ocenie  dokonał on największego postępu w swoim rozwoju pod kątem rajdów cross-country. Na tym właśnie najbardziej nam zależało mając w perspektywie znalezienie godnych następców Jacka Czachora i Marka Dąbrowskiego, którzy przez wiele lat reprezentowali Polskę w kategorii motocyklowej w rajdzie Dakar. Wszystkim jednak należą się wielkie brawa za progres i ciężką pracę, jaką wykonali - powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem talentu i ciężkiej pracy wszystkich zawodników Akademii ORLEN Team. Przez ostatni rok  przeszli oni trudne testy wydolnościowe, nauczyli się pracy z roadbookiem i jazdy na orientację. Przerobili również szereg sytuacji mechanicznych, które mogłyby ich zaskoczyć w rajdowych warunkach i nauczyli się im przeciwdziałać. Jestem przekonany, że zdobyte umiejętności pozwolą im w przyszłości osiągać jeszcze większe sukcesy. Gratuluję wszystkim, a szczególnie Kubie Piątkowi, który wystartuje razem z nami w Maroku - dodał Marek Dąbrowski.

OiLibia Rally to długodystansowe, liczące sześć etapów zawody Cross-Country. Jest to zamykająca eliminacja Motocyklowych Mistrzostw Świata FIM oraz przedostatnia runda samochodowego Pucharu Świata FIA. W pierwszej kategorii ORLEN Team będzie reprezentował Kuba Przygoński, w drugiej Marek Dąbrowski z Jackiem Czachorem. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę