tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kryterium Asów

Kryterium Asów

Autor: Brindel 2007.04.02, 10:06 Drukuj

Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych, które tradycyjnie odbyło się na bydgoskim stadionie o wygrał bardzo nieoczekiwanie Słoweniec Matej Ferjan. Zawodnik Stali Gorzów zgromadził 13pkt i został drugim obcokrajowcem po Rune Holcie, który wygrał tą imprezę.

Zdecydowanym faworytem zawodów wydawał się Szwed Andreas Jonsson, który jednak zaprezentował się bardzo przeciętnie i ostatecznie zajął szóstą lokatę. ,,Adrenalina" spisał się grubo poniżej oczekiwań, nie tylko pod względem dorobku punktowego, ale również postawy na torze. W biegu 10. dał się w bardzo dziecinny sposób objechać po ,,szerokiej" partnerowi z drużyny Michałowi Szczepaniakowi. Pochodzący z Piły 25-letni nowy zawodnik bydgoskiej Polonii, stanął po bardzo ładnej i widowiskowej jeździe na najniższym stopniu podium. Co prawda początek w jego wykonaniu, był bardzo niemrawy to jednak w drugiej części zawodów, nie dał się pokonać. Podobnie jak Szczepaniak, tak i kolejny z zimowych nabytków drużyny z Grodu nad Brdą, Mariusz Staszewski zgromadził 10pkt. O miejscu na podium musiał, więc zadecydować wyścig dodatkowy. Lepszy w nim okazał się były zawodnik KM-u Ostrów, i to właśnie on ostatecznie stanął na najniższym stopniu podium. O sporym szczęściu może mówić Wiesław Jaguś - drugi żużlowiec 26-ego Kryterium Asów. Popularny ,,Jagoda" uzyskał 11pkt, kilka z nich gromadząc na defektach jadących przed nim: Krzysztofa Buczkowskiego i Rafała Okoniewskiego, a także na taśmie Pawła Hliba.

Najładniejszym biegiem turnieju, była gonitwa 15. w której zawodnicy tasowali się przez cały wyścig. Do startu wyjechała czwórka jeźdźców, która w tym momencie miała po 7pkt. Zwycięzcą biegu został Matej Ferjan. Dzięki „trójce" miał na swoim koncie już punktów dziesięć i był w bardzo komfortowej sytuacji przed ostatnim biegiem.

Zawiódł Sebastian Ułamek. Ubiegłoroczny triumfator Kryterium Asów, z początku prezentował się dość dobrze, i można było przypuszczać, będzie próbował bronić miejsca z poprzedniego sezonu. Nic z tych rzeczy. Podczas trzeciego i czwartego swojego biegu, nie zdobył ani jednego ,,oczka" i marzenia o zwycięstwie mógł odłożyć na kolejny rok. Poniżej oczekiwań pojechali też: Krzysztof Kasprzak i Grzegorz Walasek, którzy niczym szczególnym nie zwrócili na siebie uwagi.

Sezon 2007 został, więc oficjalnie otwarty. Pierwszy turniej przysporzył kibicom sporo emocji. A już za tydzień rusza liga, po raz pierwszy pod kierownictwem spółki: Ekstraliga Żużlowa S.A.

1.UŁAMEK - Jaguś - Buczkowski - Szczepaniak (d)