tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Inna impreza motocyklowa za granicą - "Des Alpes au Cote d′Azur" czyli przez Alpy francuskie na Lazurowe Wybrzeże NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Impreza: "Des Alpes au Cote d′Azur"...

Czerwiec

20

"Des Alpes au Cote d′Azur" czyli przez Alpy francuskie na Lazurowe Wybrzeże

2019-06-20 2019-06-29 Piotr Lazurowe Wybrzeże Francja

Dzikie, surowe górskie tereny, niedostępne szczyty, wojskowe fortyfikacje pamiętające czasy napoleońskie i unoszący się wokół duch ważnych historycznych wydarzeń. Chcesz go poczuć? Wybierz się z nami w Alpy francuskie - miejsce absolutnie magiczne. To tutaj znajduje się najwyższy szczyt Europy (Mount Blanc 4 810 m n.p.m.), tutaj leży też Col de l’Iseran - królowa alpejskich przełęczy. Naturalnie udamy się do niej z wizytą. A gdy już nacieszysz się fantastycznymi winklami i cudownymi, roztaczającymi się wokół krajobrazami, ruszymy na motocyklową rundę wokół słynnego Kanionu Du Verdon – to miejsce, które zachwyci Cię bez reszty. Po kilku dniach w siodle odpoczniesz na francuskim wybrzeżu, pławiąc się w jego lazurowych wodach lub zwiedzając liczne, okoliczne atrakcje. Wizyta w Cannes? Port jachtowy w St. Tropez? Spacer po starówce lub piękną promenadą w Nicei? A może przejazd słynną trasą Grand Prix Formuły 1 w księstwie Monaco? To, jak spędzisz 2 dni wolne od motocykla, zależy tylko od Ciebie.

Wyjazd realizowany jest w formule „Rail & Ride”, a więc z dojazdem na miejsce „na kołach” oraz pociągiem z kuszetkami i platformą do przewozu motocykli. Spotykamy się wieczorem w Wiedniu (możesz tam dojechać indywidualnie albo razem z nami z Gliwic) skąd odjeżdża nasz nocny pociąg do Włoch. Podróżując w ten sposób nie tracimy czasu (pociąg jedzie w nocy) i oszczędzamy pieniądze (nie potrzebujemy rezerwować po drodze dodatkowego noclegu). Następnego dnia rano po śniadaniu, „na kołach” kontynuujemy naszą podróż w Alpy francuskie, robiąc po drodze cudowną widokowo rundę wokół jeziora Garda. Kolejne cztery dni, to fantastyczne widokowo alpejskie drogi. Kierując się w stronę centralnej części legendarnej Route de Grandes Alpes (Trasa Wielkich Alp), przejedziemy m.in. obok masywu Mont Blanc (4 810 m n.p.m.). Na naszej trasie znajdą się także takie przełęcze jak Col de l’Iseran, Col du Galibier czy Col de la Bonette, a dla spragnionych jeszcze większych wrażeń także szutrowa Col de Tende. Na koniec zrobimy sobie niezapomnianą rundę wokół przepięknego wąwozu Verdon i przez dwa dni aktywnie lub pasywnie (do wyboru) odpoczniemy na Lazurowym Wybrzeżu,. Powrót analogicznie pociągiem do Wiednia. Wyruszymy z Werony do której dojedziemy autostradą. To typowa podróż objazdowa, z codzienną zmianą miejsca noclegu (wyjątkiem odpoczynek na Lazurowym Wybrzeżu) i transportem bagażu na motocyklu. Noclegi zaplanowaliśmy w hotelach i pensjonatach.

Na trasie naszego przejazdu znajdą się między innymi:
- Jezioro Garda (IT)
- Colle de Gran San Bernardo (IT/CH)
- Col de la Forclaz (CH)
- Colle du Petit Saint Bernard (IT/FR)
- Col de l’Iseran (FR)
- Col de la Croic de Fer (FR)
- Col du Glandon (FR)
- Col du Galibier (FR)
- Col du Lautaret (FR)
- Col d’Izoard (FR)
- Col de la Cayolle (FR)
- Col de Restefond (FR)
- Cole de la Bonette (FR)
- Col de Vars (FR)
- Col d’Ayen (FR)
- Col de Tende (FR)
- Canyon Du Verdon (FR)
- Cannes (FR)
- Nicea (FR)
- Monaco (MC)

www.mototurismo.pl

KALENDARIUM CZERWIEC 2019

P W Ś CZ P S N
Dzisiejsza data
Dodaj nową impreze
na górę