tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Łukasz Lonka II V-ce Mistrzem Europy!

Łukasz Lonka II V-ce Mistrzem Europy!

Autor: Informacja prasowa 2008.09.16, 10:11 Drukuj

Przed ostatnimi zawodami Łukasz zajmował 4. pozycję w klasyfikacji sezonu tracąc 6. punktów do Estończyka Ardo Kaurita. Nasz największy motocrossowy talent przez cały weekend jechał bardzo ostrożnie i rozważnie, na treningach notując czasy w drugiej dziesiątce. Kwalifikacje ukończył na 13. pozycji. Ale gdy w grę wchodziło zdobywanie punktów, Łukasz dał z siebie wszystko. W obydwu wyścigach zajął 5. miejsce kontrolując sytuację i pozostawiając w pobity polu swojego największego konkurenta. Ardo Kaurit przyjechał w pierwszym wyścigu 10., a w drugim 9. Ostatnia rundę wygrał Łotysz Davis Ivanovs przed dwoma Duńczykami Kasperem Lynggaardem i Mathiasem Hall Kellerem. W imprezie wystartowali również dwaj reprezentanci lubelskiego Klubu Motorowego Cross - Jakub Piątek i Filip Więckowski. Młodzi zawodnicy w klasyfikacji zawodów zajęli odpowiednio 26. i 32. miejsce.

Mistrzem Europy Juniorów został Estończyk Kristjan Ratsep. Drugie miejsce zajął Hiszpanowi Antonio Jose Ortuno Rubio. Trzecie miejsce i tytuł drugiego wicemistrza Europy przypadł Łukaszowi Lonce. Jest to najlepszy wynik polskiego zawodnika motocrossowego od wielu lat.

Jednocześnie z klasą EMX 2 Junior rozegrano ostatnią rundę klasy Open. Nasz jedyny reprezentant w tej klasie, Arkadiusz Mańk, zajął w klasyfikacji zawodów niezłe 7. miejsce. W obydwu wyścigach minął linię mety na 8. pozycji.

Tytuł mistrza Europy w klasie Open zdobył reprezentant Czech Petr Bartos. Arek Mańk startując w wybranych rundach cyklu został sklasyfikowany na 10. pozycji.