tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Danilo Petrucci w World Superbike. Petrux znów wystartuje na Ducati
motul belka 950
motul belka 420

Danilo Petrucci w World Superbike. Petrux znów wystartuje na Ducati

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.11.30, 09:40 Drukuj

Danilo Petrucci był już w MotoGP, później zaliczył start w Dakarze, a następnie w amerykańskiej serii MotoAmerica. Swoją wyścigową przygodę na światowym poziomie rozpoczynał jednak przy Mistrzostwach Świata Superbike i to właśnie w tej serii zobaczymy go w sezonie 2023.

Danilo Petrucci spędził ostatni sezon w amerykańskich mistrzostwach superbike, gdzie zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej z wynikiem 356 pkt. Przy okazji został trzecim w historii rodowitym Włochem, który wygrał wyścig w tym cyklu, a ostatecznie zdobył 5 zwycięstw. Teraz czas na nową przygodę i będzie nią start w Mistrzostwach Świata Superbike, gdzie również pojedzie na motocyklu Ducati. Zawodnik trafi do zespołu Barni Ducati i będzie jednym z pięciu startujących na maszynach z Bolonii.

Danilo Petrucci podpisał umowę na jeden sezon. Ciekawostką jest fakt, że w 2011 startując w FIM Superstock 1000 Cup nie tylko jeździł na Ducati, ale również zdobył 2. miejsce w generalce. To wszystko pokazuje, że Ducati i Petrucci są sobie przeznaczeni. W wypowiedzi dla GPOne.com zawodnik powiedział, że po prostu chce spróbować swoich sił w MŚ Superbike, ponieważ nigdy tam nie startował. Dodatkowo Panigale V4 R bardzo przypadło mu do gustu, ponieważ okazało się bardzo konkurencyjne, co z resztą potwierdził Alvaro Bautista zdobywając tytuł mistrzowski.

Ciekawostką jest fakt, że Ducati chciało, żeby Petrucci pozostał w serii MotoAmerica jeszcze na jeden sezon, ale ten walczył, by przenieść się do World Superbike. Jednocześnie Petrux jest bardzo zadowolony z sezonu 2022 nie tylko ze względu na wynik, ale także przez opiekę, jaką został otoczony w amerykańskim zespole.