tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zróbcie hałas! Komisja Europejska wprowadza zabawny przepis dotyczący elektryków
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zróbcie hałas! Komisja Europejska wprowadza zabawny przepis dotyczący elektryków

Autor: Raff 2019.03.26, 16:43 3 Drukuj

Silniki elektryczne będą musiały hałasować - taką decyzję podjęła Komisja Europejska. Chodzi o ochronę pieszych przed kolizją z niemal bezgłośnymi pojazdami napędzanymi energią elektryczną.

Wiele pojazdów elektrycznych i hybrydowych obecnych na rynku, wyposażonych jest w system AVAS (Acoustic Vehicle Alerting System), który emituje dźwięki podobne do tych, wydawanych przez silnik spalinowy. Założeniem systemu nie jest jednak dostarczanie kierowcy sztucznej przyjemności z jazdy, a ostrzeganie pieszych przed nadjeżdżającym pojazdem.

NAS Analytics TAG

System taki można było dotychczas wyłączyć, jednak Komisja Europejska zdecydowała, że od 1 lipca będzie on obowiązkowy. Dzięki temu pieszym, w szczególności osobom niewidomym i niedowidzącym, łatwiej będzie zlokalizować taki pojazd i uniknąć zagrożenia.

Unijna dyrektywa z 2014 roku określa, że w system imitujący dźwięk pojazdu spalinowego mają zostać wyposażone pojazdy, co oznacza, że regulacja ta dotyczyć będzie również motocykli i skuterów elektrycznych. Przepisy odnoszą się nie tylko do nowo produkowanych motocykli i samochodów, ale również do tych, pochodzących z importu.

Rozporządzenie zaczyna obowiązywać od 1 lipca 2019 roku.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę