tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zmiana warty u modych harcerzy. Czy Honda Africa Twin 250 zastpi 250 Rally?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zmiana warty u modych harcerzy. Czy Honda Africa Twin 250 zastpi 250 Rally?

Autor: Janusz Bbenek 2020.09.24, 11:55 Drukuj

Z Japonii dochodzą wieści o możliwej zmianie w katalogu Hondy na sezon 2021. Udane i lubiane zwłaszcza przez młodych klientów lekkie enduro CRF250 Rally może zostać zastąpione najmniejszym wcieleniem modelu Africa Twin, które dysponując tym samym silnikiem, będzie bardziej nastawione na turystykę szosową. 

Wielki powrót legendarnego modelu Africa Twin okazał się dla Hondy wielkim sukcesem. "Afrykańska" nazwa jest tak nośna, że władze koncernu planują wykorzystać ją dla całej rodziny turystycznych enduro. Od dłuższego czasu krążą pogłoski, że oprócz funkcjonującej już na rynku wersji 1100, pojawi się niedługo nieco mniejsza, z silnikiem 850 cm3, która niejako zastąpi nieobecnego od dłuższego czasu Transalpa.

NAS Analytics TAG

To jednak nie wszystko. Dobrze poinformowana japońska gazeta "Young Machine" sugeruje, że nazwę Africa Twin mógłby dostać w przyszłym roku najmniejszy motocykl klasy Adventure w katalogu, dziś funkcjonujący jako CRF 250 Rally. Model ten jest ceniony zwłaszcza jako lekka maszyna szkoleniowa, która dzięki dobremu podwoziu i 21-calowemu kołu z przodu w pełni rekompensuje w terenie niedobór mocy - jednocylindrowa ćwiartka generuje niecałe 25 KM. 

Nowa Africa Twin 250 na sezon 2021 prawdopodobnie zrezygnuje z "dakarowego" wizerunku poprzednika na rzecz bardziej uniwersalnego i turystycznego charakteru, kojarzonego z dużą "Afryką". Spodziewamy się 19-calowego przedniego koła i stylistyki zbliżonej o starszej siostry. W związku z koniecznością dostosowania do nowej normy Euro 5 zmiany mogą zajść również w silniku. Niewykluczone, że wzorem innych konstrukcji, zostanie on nieco rozwiercony, np. do 300 cm3. 

Niestety wszystkie imprezy targowe są w tym roku odwołane, czekamy więc na oficjalną internetową prezentację nowości Hondy na rok modelowy 2021. Więcej informacji o motocyklach Honda znajdziecie na stronie https://www.honda.pl/motorcycles.html

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr