tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zderzenie byka z motocyklist, czyli "Patrz w rogi, motocykle s wszdzie"!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zderzenie byka z motocyklist, czyli "Patrz w rogi, motocykle s wszdzie"!

Autor: Alonzo 2019.03.24, 09:55 Drukuj

Przyzwyczailiśmy się do pojęcia "święta krowa w Indiach". Traktujemy to jak element folkloru, na równi ze śmigusem dyngusem i karnawłaem w Rio de Janeiro. W rzeczywistości kult krów w Indiach jest jednym z największych absurdów współczesnego świata. Wałęsające się na poboczach krowy w tym kraju nie tylko powodują bardzo dużo wypadków, ale cała absurdalna kwestia ich świętości popycha społeczeństwo w opary coraz większego absurdu.

W 2017 roku w Indiach uruchomiono prywatną służbę pogotowia dla bydła. Ratownicy jeszcze niedawno mieli na wyposażeniu pięć karetek pogotowia, przystosowanych do udzielania pomocy rannym krowom. Chociaż słowo "prywatna" przy określeniu służby zdrowia sugeruje, iż jest to szalony wybryk jakieś indywidualności, to w rzeczywistości za projektem stoi pozarządowa organizacjia, która prowadzi już kilka schronisk dla starych i niechcianych krów, chroniąc je przed ubojem.

NAS Analytics TAG

W stanie Uttarakhand władze wprowadziły karę 10 lat więzienia za zabicie krowy.  Z kolei w rodzinnym stanie indyjskiego premiera Narendry Modiego regionalny parlament uchwialił karę dożywotniego więzienia za ubój krów. Za przewożenie krów do rzeźni grozi od 7 do 10 lat więzienia. Podobnie w przypadku złapania na handlu wołowiną. Są tez kary za posiadanie wołowiny.

Rocznie na indyjskich drogach ginie 135 tysięcy osób, chociaż powszechnie sądzi się, że ta liczba jest bardzo zaniżona. Nie każdy wypadek jest zgłaszany, a po drugie za ofiarę wypadku uznaje się wyłącznie osobę zmarłą na miejscu. Po przewiezieniu do szpitala taka osoba nie jest już traktowana jako ofiara wypadku komunikacyjnego, a jedynie zmarła w szpitalu. Najczęściej giną motocykliści. Jest ich nie tylko najwięcej, ale w dużej liczbie jeżdżą bez kasków. Co prawda jazda w kasku jest obowiązkowa, jednak nitk nie egzekwuje tego obowiązku.

Biorąc pod uwagę panującą w Indiach świadomość, nie dziwią już tak bardzo sceny z tego filmi:

 

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr