tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zawodnicy Pirelli zdominowali GP Rosji w Motocrossowych Mistrzostwach Świata FIM na torze Orlionok Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zawodnicy Pirelli zdominowali GP Rosji w Motocrossowych Mistrzostwach Świata FIM na torze Orlionok

Autor: Informacja prasowa 2019.06.14, 11:54 Drukuj

Tim Gajser odniósł w Rosji swoje czwarte zwycięstwo w klasie MXGP i utrzymał pozycję lidera w klasyfikacji generalnej. Tego samego wyczynu w klasie MX2 dokonał Jorge Prado, który w swojej kategorii również prowadzi w tabeli.

Już trzeci rok z rzędu Grand Prix Rosji odbyło się na torze Orlionok, położonym w Kraju Krasnodarskim nad Morzem Czarnym. Była to ósma runda Motocrossowych Mistrzostwach Świata FIM 2019. Zawody na tym torze charakteryzują się zazwyczaj wysoką temperaturą powietrza, a nawierzchnia jest sucha, luźna i sprzyjająca szybkiej jeździe. W tych warunkach średnio-miękkie opony Pirelli SCORPION™ MX32™ pokazały pełnię swoich możliwości - używający ich zawodnicy zdominowali stawkę we wszystkich klasach.

__________________________________________

Zwyciężając oba wyścigi klasy MXGP, słoweński zawodnik Tim Gajser umocnił się na pozycji lidera w generalce i jest w tej chwili najmocniejszym kandydatem do tytułu mistrzowskiego. Jeremy Seewer zajął trzecie miejsce, pierwszy raz w karierze wchodząc na podium klasy MXGP. Jeffrey Herlings wykonał świetny powrót po ciężkiej kontuzji i finiszował czwarty, przed Romainem Febvre. Dopiero dziewiąte miejsce przypadło wielokrotnemu mistrzowi Antonio Cairoli, który zmagał się ze skutkami upadku w sobotnim wyścigu kwalifikacyjnym. Obecnie zajmuje on drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Jorge Prado potwierdził dominację w klasie MX2 i chęć obrony zeszłorocznego tytułu. Za Hiszpanem dwukrotnie do mety dojechał Thomas Kjer Olsen, który pozostaje jego głównym konkurentem.

Zawodnicy Pirelli znakomicie poradzili sobie również w rozgrywanej równolegle czwartej rundzie Mistrzostw Europy EMX250, zajmując pięć pierwszych miejsc. Zwyciężył Stephen Rubini, który wskoczył tym samym na szczyt tabeli.

W najbliższy weekend odbędzie się kolejna runda Motocrossowych Mistrzostw Świata FIM, tym razem na Łotwie. Zawody te wyznaczą środkowy punkt tegorocznych rozgrywek.

Wyniki GP Rosji (zawodnicy Pirelli pogrubionymi literami:

MXGP wyścig 1

1. GAJSER Tim (SLO)
2. TONUS Arnaud (SUI)
3. FEBVRE Romain (FRA)
4. HERLINGS Jeffrey (NED)
5. SEEWER Jeremy (SUI)

MXGP wyścig 2

1. GAJSER Tim (SLO)
2.TONUS Arnaud (SUI)
3. SEEWER Jeremy (SUI)
4. CAIROLI Antonio (ITA)
5. LIEBER Julien (BEL)

MX2 wyścig 1

1. PRADO GARCIA Jorge (SPA)
2. KJER OLSEN Thomas (DEN)
3.GEERTS Jago (BEL)
4. VIALLE Tom (FRA)
5. EVANS Mitchell (AUS)

MX2 wyścig 2

1. PRADO GARCIA Jorge (SPA)
2. KJER OLSEN Thomas (DEN)
3.GEERTS Jago (BEL)
4. CERVELLIN Michele (ITA)
5. VIALLE Tom (FRA)

Wyniki końcowe:

MXGP

1. GAJSER Tim (SLO)
2.TONUS Arnaud (SUI)
3. SEEWER Jeremy (SUI)
4. HERLINGS Jeffrey (NED)
5. FEBVRE Romain (FRA)

MX2

1. PRADO GARCIA Jorge (SPA)
2. KJER OLSEN Thomas (DEN)
3. GEERTS Jago (BEL)
4. VIALLE Tom (FRA)
5.CERVELLIN Michele (ITA)

Klasyfikacja generalna sezonu 2019:

MXGP

1. GAJSER Tim (SLO) p.351
2. CAIROLI Antonio (ITA) p.338
3.PAULIN Gautier (FRA) p.231
4. SEEWER Jeremy (SUI) p.220
5. JASIKONIS Arminas (LTU) p.212
6.DESALLE Clement (BEL) p.208

MX2

1. PRADO GARCIA Jorge (SPA) p.347
2. KJER OLSEN Thomas (DEN) p.327
3. GEERTS Jago (BEL)p.257
4. JACOBI Henry (GER) p.236
5. VIALLE Tom (FRA) p.216
6. EVANS Mitchell (AUS) p.214

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę