tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zatrzymanie na Supermana. Tak policja zatrzymuje motocyklistów na Florydzie. Nie przesadził?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zatrzymanie na Supermana. Tak policja zatrzymuje motocyklistów na Florydzie. Nie przesadził?

Autor: Alonzo 2020.10.24, 14:16 Drukuj

Policja w USA jest słynna z dość bezpardonowych i bezwzględnych metod egzekwowania prawa i zatrzymywania przestępców. Ale ten policjant wykazał się wyjątkowym poświęceniem i niemal nadludzkimi zdolnościami.

Zobaczcie tego oficera. Jest stanowczy i brutalny. Ale czy w jego metodzie nie ma trochę finezji, mistrzostwa i niemal nadludzkich zdolności:

NAS Analytics TAG

Zatrzymywanie do kontroli wywołuje stres zarówno u policjanta, jak i u zatrzymywanego motocyklisty. Amerykańska agencja NHTSA wydała nawet specjalny zbiór wytycznych dla policjantów. Zatrzymania mają być możliwie bezpieczne dla motocyklistów, policjantów i postronnych uczestników ruchu. Zalecenia mówią o tym, że policjant, przed zatrzymaniem, powinien zebrać możliwie najwięcej informacji o motocykliście. Powinien obserwować jego styl jazdy, spróbować dowiedzieć się, czy motocykl nie jest kradziony itp... Zaleca się też, aby zatrzymanie miało miejsce na takim podłożu, które jest najbezpieczniejsze dla motocyklisty i policjanta. Ciekawe jest zalecenie odnośnie włączenia sygnalizacji świetlnej. Otóż policjant powinien zrobić to tak, aby w miarę możliwości zauważyli to inni uczestnicy ruchu, a sam motocyklista tego nie zauważył. Są też zalecenia odnośnie obchodzenia się z motocyklem już po zatrzymaniu. Ciekawe, czy w zaleceniach są jakieś informacje odnośnie stylu lotu, gdy policjant rzuca się na motocyklistę niczym superman?

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę