tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zarzdca autostrady A4 planuje podwyki opat. Co z motocyklami?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zarzdca autostrady A4 planuje podwyki opat. Co z motocyklami?

Autor: Zarzdca autostrady A4 planuje podwyki opat. Co z motocyklami? 2020.07.31, 10:46 2 Drukuj

Zarządzająca płatnym odcinkiem autostrady A4 firma Stalexport Autostrada Małopolska złożyła w GDDKiA wniosek o zgodę na podwyższenie opłaty za przejazd dla niektórych kategorii pojazdów. Więcej zapłacą m.in. kierowcy aut osobowych i dostawczych należących do kategorii 1, gdzie znajdują się również motocykle. Czy nas również obejmie podwyżka?

Planowany termin wprowadzenia wyższych opłat dla pojazdów z kategorii 1 to 1 października 2020 roku. Podwyżka dotyczy aut osobowych i dostawczych bez przyczep i kół bliźniaczych z tyłu. Na bramkach w Balicach pod Krakowem i w Mysłowicach zostawią oni 12 zł zamiast dotychczasowych 10, a w przypadku płatności elektronicznych (systemy A4Go, Autopay, SkyCash i Telepass) 8 zamiast 7 zł.

NAS Analytics TAG

Chociaż w kategorii 1 znajdują się również motocykle, tym razem wyższe opłaty nas nie obejmą. W dalszym ciągu przejazd jednośladem płatnym odcinkiem A4 będzie kosztował 5 zł. Nie ulegną również zmianie stawki dla pojazdów z pozostałych kategorii, od 2 do 5.

Nie podano dokładnej przyczyny podwyżki stawek opłat dla samochodów, ale może być ona związana ze znacznym zmniejszeniem ruchu na tym odcinku w okresie pandemii i spadkiem przychodów operatora. Po skokowym spadku w szczytowym momencie obostrzeń na przełomie marca i kwietnia obecnie sytuacja powoli się normuje, ale wciąż ruch aut osobowych jest na płatnym odcinku autostrady A4 ok. 10% niższy niż przed rokiem.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr