tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zanim zaczniesz uciekać na motocyklu... Nowe prawo już działa
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zanim zaczniesz uciekać na motocyklu... Nowe prawo już działa

Autor: Piotr Baryła 2017.06.07, 10:25 14 Drukuj

Po wejściu w życie nowych przepisów nie trzeba było długo czekać na pierwszego skazanego. Jest nim 25-letni motocyklista ze Stargardu.

NAS Analytics TAG

O poważnych zmianach w przepisach ruchu drogowego pisaliśmy w miniony weekend. Dotyczą one m.in. zmiany klasyfikacji czynu ucieczki przed policją z dotychczasowego wykroczenia na przestępstwo. O tym że nowe prawo już działa, przekonał się motocyklista ze Stargardu. 25-latek jechał z prędkością 133 km/h w miejscu, gdzie można było jechać najwyżej 70 km/h. Po włączeniu przez funkcjonariuszy sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie zatrzymał się, tylko zwiększył prędkość pojazdu. Ostatecznie został zatrzymany przez inny patrol. Sprawa została rozpoznana przez sąd w trybie przyspieszonym. Mężczyzna został ukarany karą grzywny oraz dwuletnim zakazem prowadzenia pojazdów.

W myśl nowych przepisów za próbę ucieczki przed policją można trafić do więzienia nawet na pięć lat. Ponadto sąd musi odebrać uprawnienia do kierowania pojazdami na okres od jednego do nawet piętnastu lat.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę