tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zakaz rejestracji pojazdów spalinowych na terenie UE. Szokująca propozycja Danii
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zakaz rejestracji pojazdów spalinowych na terenie UE. Szokująca propozycja Danii

Autor: Raff 2019.10.07, 15:11 12 Drukuj

Wszystkie samochody zasilane benzyną i dieslem trzeba wycofać z ruchu - wzywa Dania, wspierana przez 10 innych krajów Unii Europejskiej. Nie wiemy jakie plany ma skandynawski kraj wobec motocykli. 

Szokująca propozycja Danii pojawiła się na piątkowym spotkaniu ministrów środowiska UE w Luksemburgu. Przedstawiciele Danii argumentowali, że jedynym sposobem na obniżenie emisji jest mocna ingerencja w sektor transportu, który, jako jedyny, stale zwiększa obciążenie dla środowiska.

NAS Analytics TAG

Zgodnie z unijnymi planami, emisja dwutlenku węgla w 2030 roku być niższa od obecnej o 40 procent, zaś w roku 2050 r. ma zostać zredukowana do zera. Zdaniem Danii jedynym sposobem, by dotrzymać założonych terminów jest natychmiastowe i radykalne działanie.

Podobny pomysł pojawił się w Danii już w 2018 roku - planowano wprowadzić taki zakaz na terenie kraju do 2030 roku, jednak okazało się, że zapi o takiej treści jest niezgodny z unijnym prawem.

Kilka krajów nowej Unii, w tym Litwa, Łotwa, Słowenia i Bułgaria sprzeciwiły się planom Danii, zauważając, że wprowadzenie zakazu na terenie Unii spowodowałoby masowy przepływ pojazdów do wschodniej części Europy.

W duńskiej propozycji nie pojawiły się na szczęście żądania dotyczące motocykli. Obawiamy się jednak, że przez niedopatrzenie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 6
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: ahmed 25/01/2020 17:46

Napisał wyraźnie

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę