tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zakaz parkowania na chodnikach w Warszawie? Kontrowersyjny pomysł aktywistów

Zakaz parkowania na chodnikach w Warszawie? Kontrowersyjny pomysł aktywistów

Autor: Raff 2018.12.03, 13:37 4 Drukuj

Zakażmy parkowania pojazdów na chodnikach w ogóle - proponują warszawscy aktywiści z organizacji Miasto Jest Nasze i koalicji Ruchy Miejskie. Ich zdaniem miejsce samochodów i motocykli jest na parkingach. Posłowie już analizują tę propozycję.

Projekt zmiany odpowiednich przepisów już trafił do sejmu. Warszawscy aktywiści za wzór podają Ukrainę, gdzie podobny zakaz już obowiązuje. Pojazdy, które zostaną zaparkowane na chodniku, są odholowywane na koszt właściciela.

W Warszawie podobny przepis wydaje się utopią - miejsc parkingowych brakuje do tego stopnia, że nawet motocykliści mają problem ze znalezieniem skrawka miejsca, gdzie mogliby bezpiecznie zostawić swój pojazd.

To jednak organizacji Miasto Jest Nasze i koalicji Ruchy Miejskie nie zniechęca. Ich zdaniem chodniki powinny służyć tylko pieszym, bo, mimo przepisu, który zobowiązuje kierowców do pozostawienia 1,5-metrowego odstępu, najczęściej zastawiają oni całe dostępne miejsce.

Pomysł zakazu parkowania na chodnikach w Warszawie wzbudza wśród kierowców skrajne emocje. Część z nich jest oburzona ideą wprowadzenia kolejnego zakazu, inni wskazują, że warszawska infrastruktura drogowa nie daje kierowcom wyboru - miejsc parkingowych jest po prostu za mało.

Petycją warszawskich aktywistów już zajęła się sejmowa komisja ds. petycji.

Zdjęcia
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: mcr 03/12/2018 16:03

Ale to nie Trzaskowski...

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę