tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 adnych zmian w kategorii B! Ministerstwo odrzuca przywileje dla motocykli zabytkowych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

adnych zmian w kategorii B! Ministerstwo odrzuca przywileje dla motocykli zabytkowych

Autor: Raff 2020.02.19, 18:43 7 Drukuj

Ministerstwo nie przewiduje rozszerzania uprawnień dla kategorii B, o co wnioskowali posłowie Dariusz Kurzawa i Paweł Szramka. Na propozycji posłów mogliby skorzystać posiadacze zabytkowych motocykli.

Przypomnijmy w największym skrócie: posłowie złożyli interpelację, w które pytali, czy możliwa jest modyfikacja przepisów nadających posiadaczom prawa jazdy kategorii B uprawnień do kierowania jednośladami o pojemności do 125 cm3 i mocy do 14,9 KM. Chodziło konkretnie o rezygnację z kryterium pojemności.

NAS Analytics TAG

Taka zmiana otworzyłaby możliwość legalnego poruszania się wieloma motocyklami zabytkowymi, które przy pojemności przekraczającej ustawowe 125 cm3, rzadko osiągają wymagane 14.9 KM.

W odpowiedzi na interpelację Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, wskazał, że rozszerzenie uprawnień kategorii B także na jednoślady, było możliwe na podstawie dyrektywy Parlamentu Europejskiego, gdzie określone zostały dokładne zasady tego przywileju, między innymi ograniczenie go wyłącznie do kategorii A1.

Z tego powodu nie jest zasadne modyfikowanie uchwalonych przepisów, ponieważ w efekcie stałyby się niezgodne z wymienioną dyrektywą. Resort nie zamierza zatem procedować w przedmiotowej sprawie. Aby legalnie poruszać się motocyklami zabytkowymi, niespełniającymi warunków obecnej ustawy, trzeba będzie zatem wyrobić prawo jazdy kategorii odpowiedniej do warunków technicznych motocykla.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr