tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zadaj pytanie Zenith Irfan - jednej z najsławniejszych podróżniczek motocyklowych na świecie!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zadaj pytanie Zenith Irfan - jednej z najsławniejszych podróżniczek motocyklowych na świecie!

Autor: Raff 2018.12.18, 17:39 Drukuj

Zenith Irfan, jedna z najsławniejszych motocyklowych podróżniczek na świecie, udzieli portalowi Ścigacz.pl wywiadu. Chcemy, abyście to Wy przygotowali własne pytania. Spośród nich wybierzemy te najciekawsze, które zadamy Zenith.

Zenith Irfan obserwujemy od dłuższego czasu. Jej zmagania z traumą po śmierci ojca, jej wspaniałe, samotne podróże przez trudny dla kobiet Pakistan, jej cudowne zdjęcia dokumentujące wiele kilometrów podróży. Namówiliśmy pakistańską podróżniczkę na wywiad, w którym odpowie na pytania czytelników i czytelniczek portalu Scigacz.pl. Wpisujcie swoje pytania - najciekawsze zadamy Zenith!

NAS Analytics TAG

Zenith Irfan to jedna z najważniejszych ikon motocyklowej turystyki. To, że o niej nie słyszeliście, wcale nas nie dziwi - Zenith jest pierwszą motocyklową podróżniczką w Pakistanie - kraju o bardzo surowych obyczajach, gdzie sytuacja kobiet jest szczególnie trudna.

Zenith stała się symbolem walki z przeciwnościami - z nieprzyjaznym środowiskiem, z własnymi ograniczeniami i słabościami, ze stereotypami. Motywacja do tej walki była jednak dla Zenith jednocześnie bardzo smutnym doświadczeniem. W wieku zaledwie 34 lat zmarł jej ojciec, który był w zyciu młodej Zenith bardzo ważną postacią.

Przed śmiercią marzył on o podróżowaniu dookoła świata, dlatego Zenith postanowiła spełnić jego marzenie, choć kiedy podejmowała tę decyzję, nie miała motocykla, anie nie potrafiła na nim jeździć.

W 2015 roku odbyła swoją pierwszą daleką podróż z Lahore, przez północny Pakistan do przełęczy Khunjerab na granicy z Chinami. Jak sama mówi - Zrobiłam to i nadal robię to dla mojego ojca, dla mnie jazda jest przedsięwzięciem duchowym". Przez ostatnie trzy lata podróżniczka przebyła ponad 20 tys. km po Pakistanie.

Od tamtej pory Zenith przemierza swój kraj i prowadzi bloga Zenith Irfan: 1 Girl 2 Wheels, który inspiruje tysiące kobiet na całym świecie. Zenith chce uświadamiać im, że każdą przeszkodę, każde ograniczenie są one w stanie pokonać, jeśli tylko znajdą odpowiednią motywację. Własnym przykładem pokazuje, że nawet w tak nieprzyjaznym kobietom kraju, jakim jest Pakistan, możliwe jest realizowanie motocyklowej pasji.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę