tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zabrakło mi paliwa, zgubiłem drogę… Uwaga na przydrożnych oszustów!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zabrakło mi paliwa, zgubiłem drogę… Uwaga na przydrożnych oszustów!

Autor: Raff 2020.07.30, 13:52 2 Drukuj

Stoją na poboczach, zwykle przy drogich samochodach. Czasami mają śniadą cerę, ale nie zawsze. W każde wakacje plaga przydrożnych oszustów wraca z nową siłą.

Scenariusz przekrętu jest zwykle taki sam. Na poboczu ruchliwej drogi stoi samochód, zwykle drogi, a w środku rodzina. Czasem od razu można rozpoznać Romów, ale to nie reguła. Ostatnio coraz częściej pojawiają się bardzo dobrze ubrani mężczyźni o kaukaskich rysach lub kobiety. Czasem tacy "kierowcy" pojawiają się też na stacjach benzynowych.

NAS Analytics TAG

Stojący przy samochodzie człowiek macha prosząco do przejeżdżających kierowców. Jeśli ktoś, kierując się chęcią pomocy, zatrzyma się, usłyszy przekazaną łamaną polszczyzną, historię o tym, że skończyło się paliwo, a dzieci głodne. Wystarczy tylko 200 zł, by cała rodzina mogła szczęśliwie jechać dalej.

Potrzebujący nie mają zatem przy sobie pieniędzy ale obiecują, że jak tylko dotrą do domu, natychmiast odeślą gotówkę. Pokazują swoje wizytówki, proponują w zastaw złote sygnety i łańcuszki. Wielu kierowców decyduje się pomóc ludziom w potrzebie, niestety to ostatnie chwile, kiedy widzą swoje pieniądze.

Sukces przekrętu polega na tym, że kwoty są stosunkowo niskie, więc nawet jeśli okaże się, że ktoś stracił 200 czy 300 zł, to zapewne nie pójdzie z tym na policję. A dla przedsiębiorczej ekipy zrobienie 5 takich numerów dziennie nie stanowi problemu.

Policja ostrzega przed oszustami - każdego dnia dochodzi do kilku takich wyłudzeń, choć to dane szacunkowe, bo formalnych zgłoszeń jest niewiele. Na domiar złego osoba oszukana z pewnością trzy razy zastanowi się, zanim następnym razem faktycznie pomoże komuś w potrzebie.

Bądźcie czujni. Zanim zdecydujecie się pomóc komuś, komu zabrakło paliwa, oceńcie czy sytuacja, w której się znaleźliście nie pasuje przypadkiem do opisanego przez nas schematu.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę